İzmir Marşı skandalı mecliste

0
6

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, İzmir Atatürk Lisesi öğrencilerinin mezuniyet töreninde ‘İzmir Marşı’ söylemelerinin okul müdürü tarafından engellemesi hakkında TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

Akın, “Çocuklarımız Katar Marşı söylese rahatsız olmayacaklar; laik, demokratik, ülkemizin kurucusu, hepimizin ortak değeri Ulu Önder Atatürk ve onunla özdeşleşmiş marşları okuyunca rahatsız oluyorlar” dedi.

Akın’ın konuşması şu şekilde: “Mezunu olmaktan gurur duyduğum asırlık çınarımız İzmir Atatürk Lisesi, her zaman ismine yakışır bir şekilde Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmış, laik ve bilimsel eğitimi esas almıştır. Okulumuzun öğrencileri mezuniyet töreninde Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı söylediği zaman okul müdürü bu durumu engellemek için yüksek sesle müzik açmıştır.

Çocuklarımız Katar Marşı söylese rahatsız olmayacaklar; laik, demokratik, ülkemizin kurucusu, hepimizin ortak değeri Ulu Önder Atatürk ve onunla özdeşleşmiş marşları okuyunca rahatsız oluyorlar. Atatürk’ten, İzmir Marşı’ndan, Onuncu Yıl Marşı’ndan rahatsız olmanıza tamam (!), eğitim sistemini gerici, otoriter, tek adam rejiminin kontrolü altına almanıza da tamam (!) diyoruz. Duymaya alışın, 24 Haziran’dan sonra daha çok duyacaksınız: Yaşa Mustafa Kemal Paşa!” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here