Kafaoğlu: Gerçek karnemizi gördük

0
3

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Kafaoğlu, “Balıkesir, seçim sonuçlarına baktığınız zaman başarılı bir il. Beş Ak Parti Milletvekili, üç Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili var. Biz büyükşehir belediye başkanı olduktan sonra iki defa anket yaptırdık. Anketlerde iyiye gittiğimiz net olarak görüyorduk. Ama neticede anket. Ama sandık gerçek. Gerçek karnemizi de görmüş olduk” dedi.

Edremit Körfez Bölgesi’nde görev yapan gazetecilerle bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Biz büyükşehir belediye başkanı olarak göreve geldiğimiz günden bu yana gönül almanın önemli olduğunu, insanların gönlünü kazanmanın asıl olduğunu söylemiştik. Cumhurbaşkanımız, büyükşehir belediye başkanlığı görevini bize tebliğ ederken de bize üç tavsiyede bulunmuştu. Bir; kibirlenmek, gururlanmak asla yok demişti. İki; tevazu, tevazu, tevazu tam üç defa tekrar etti. Üçüncüsünde ise; en büyük yatırım gönülleri fethetmektir demişti. Bunun için biz bu minvalde çalışmalarımıza devam ediyorduk. Cumhurbaşkanımız bir kez daha basının önünde tüm belediye başkanlarına ve teşkilatlarımıza bunu deklare etmiş oldu. İnsanlarımız artık buna önem veriyor. Küçük dokunuşlara önem veriyor. Hayatını kolaylaştıracak küçük işlere de önem veriyor” dedi.

“VATANDAŞ HAYATININ KOLAYLAŞTIRILMASINI İSTİYOR”

Vatandaşların küçük dokunuşlarla kendisine dokunulan hizmetler beklediğini belirten Zekai Kafaoğlu, “Kendinin hayatını kolaylaştıracak yeşil alanların çoğalmasını istiyor. Millet Bahçeleri Projesi ondan çıkmış. Yeşil alanda yürümek istiyor. Bisiklet yolu istiyor. Oturup dinlenebileceği mekanlar istiyor. Temiz hava istiyor. Temiz su istiyor ve temiz toprak istiyor. Onun için bizler yerel yöneticiler tabii bu seçim sonuçlarından da mutlaka kendimize ders çıkartıyoruz.

Vatandaşa daha yakın olmak gayreti içerisindeyiz. Çünkü vatandaş özellikle seçmiş olduğu belediye başkanına ulaşmak istiyor. Bunda da haklı. Niçin seçiyor onu? Kendisine hizmet etsin diye seçiyor. Belediye başkanlarının diğer adı da eskiler şehri emin demişler ama günümüzde bir isim daha takmak gerekirse belediye başkanları hizmetkar. Bu milletin hizmetkarıyız biz. İnsan hizmetkarına ulaşamazsa olur mu? Olmaz. Ulaşabilmeli. Ulaşılabilen insan olacağız. İyi gününde kötü gününde vatandaşın yanında olacağız. Fiziken olamadığımız zamanlar olabilir. Ama iletişim kanalları var. İletişim kanalları ile mutlaka ulaşmak lazım. Vatandaşımızın sahipsiz olmadığını hissettirmemiz lazım. Yanında olduğumuzu hissettirmemiz lazım” dedi.

“SEÇİMLERDEN BAŞARILI SONUÇ ALDIK”

Yapılan seçimlerde Balıkesir’deki durumu değerlendiren Kafaoğlu, “Balıkesir seçim sonuçlarına baktığınız zaman başarılı bir il. Milletvekilliğini artıran Türkiye genelinde 9 il var. Bunların biri de Balıkesir. Milletvekili sayımızı bir artırmışız. Daha önce dört iktidar, dört muhalefet var iken; şimdi beş milletvekili iktidar partisinden dört muhalefetin olmuş.

Cumhuriyet Halk Partisi ile kıyaslayacak olursak, beş Ak Parti milletvekili var, üç Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili var. Hakikaten teşkilatlarımız için, belediye başkanlarımız için seçilen vekillerimiz için gerçekten çok ciddi bir motivasyon oldu. Kendimizi görmemiz açısından iyi oldu. Tabi ki biz büyükşehir belediye başkanı olduktan sonra iki defa anket yaptırdık. Anketlerde iyiye gittiğimiz net olarak görüyorduk. Ama neticede anket. Ama sandık gerçek. Gerçek karnemizi de görmüş olduk” diye konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here