Kafaoğlu: Şimdi baş ustalık dönemi

0
5

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesinde son dönemece girilirken; Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu temposunu arttırdı. Kafaoğlu, bayram süresince de çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü. Edremit’te konuşan Kafaoğlu, “Cumhurbaşkanımız çıraklık dönemini, kalfalık dönemini başarıyla geçirdi, ustalık dönemini başarıyla yaptı. Şimdi baş ustalık döneminde” dedi.

Bayram sonrasındaki ilk mesai gününde Ak Parti İl Teşkilatı tarafından Edremit’te düzenlenen aday tanıtım mitingine katılan ve burada Edremitlilere seslenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti Balıkesir Milletvekili adayları için destek istedi.

“ONLARIN HAYAL EDEMEDİKLERİNİ YAPTIK”

Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Kasım Bostan, Ali Aydınlıoğlu ve 9 milletvekili adayının katıldığı mitingde konuşan ve 24 Haziran seçimlerinin önemine değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “24 Haziran’da sandık başına gidiyoruz ve Türkiye’nin geleceğini ve kaderini belirliyoruz. 16 Nisan’daki referandumda sistemi değiştirmeye karar verdik. Parlamenter yönetim sisteminden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini kabul ettik. İşte bu yeni uygulama ile ilgili olarak ilk defa sandığa gidiyoruz. Artık sandıktan güçlü bir Cumhurbaşkanı, güçlü bir parlamento ve güçlü bir Türkiye çıkacak. Bundan zerre kadar şüphemiz yok. 16 yıldan bu yana Ak Parti’nin yaptıkları ortada. Otobanlar, hava yolları, demir yolları, deniz yolları, hastaneler, okullar, neler neler yaptık. Onların hayal edemedikleri gerçekleştirildi.

Bakın bakalım onların Cumhurbaşkanı adaylarına. Bu ülkede dikili bir ağaçları var mı? Hiç devlet görevlerinde bulunmuşlar mı? Çıraklık yapmışlar mı? Cumhurbaşkanımız çıraklık dönemini başarıyla geçirdi. Kalfalık dönemini geçirdi. Ustalık dönemini başarıyla geçirdi. Şimdi baş ustalık dönemi.

20 ilçemizi karış karış dolaştım. Vatandaşlarımız ile görüştüm. Vatandaşlarımızın tabi ki bazı sıkıntıları var. Ama herkes şunu söylüyor. Başkan merak etme. Biz istikrardan yanayız, büyümeden yanayız. Macerayı asla düşünmüyoruz. Maceraya gerek yok. Bu işi ustalar yapar diyor vatandaşlarımız. Bizim milletvekili adaylarımızın hepsi yerli ve milli. Hepsi pırıl pırıl insanlar. Cumhurbaşkanımızı daha güçlü kılmak için onları da meclise göndermemiz gerekiyor. Bunun için çalışıyoruz” dedi.

Edremit Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen miting ve aday tanıtım toplantısından sonra İbrahimce Mahallesi’nde roman vatandaşlar ile buluşan ve onlarla sohbet eden Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini dinleyerek çözümü için gerekli çalışmaları vakit geçirmeden yapacaklarını söyledi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here