Karar günü

0
28

Sezon öncesinde çim zemini ve sulama sistemi yenilenmeye başlanan Atatürk Stadyumu’nun son durumu ile ilgili karar bugün verilecek. Çalışmalar nedeniyle sezonun ilk iki karşılaşmasını Akhisar’da oynamak zorunda kalan Balıkesirspor Baltok, yetkililerin sahayı futbol oynanabilir bulması halinde, yuvasına dönecek.

Spor Toto 1. Lig 2017-2018 Sezonu’nun tamamlanmasıyla birlikte başlayan ihale sürecinin ardından yapılan çalışmalarla çim zemini ve sulama sistemi yenilenen Balıkesir Atatürk Stadyumu, bugün Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri tarafından kontrol edilecek.

Atatürk Stadyumu’nda yapılan çalışmaları titizlikle takip eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, çalışmaların planlandığı gibi ilerlediğini ifade etti. Çalışmaların başında belirtildiği gibi Balıkesirspor Baltok-Ümraniyespor müsabakasının Atatürk Stadyumu’nda oynanması çaba sarf ettiklerini dile getiren yetkililer, son sözü Türkiye Futbol Federasyonu temsilcilerinin söyleyeceğini belirtti.

Yüklenici firma temsilcilerinin de hazır bulunacağı kontroller sonunda nihai kararı federasyon yetkilileri verecek. Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin Atatürk Stadyumu’nun zeminini futbol için elverişli bulması halinde ise Spor Toto 1. Lig 5. Haftasında oynanacak Balıkesirspor Baltok-Ümraniyespor müsabakasıyla kırmızı-beyazlı takım, yuvasına dönecek.

SORUNLAR GİDERİLDİ Mİ?

Diğer taraftan önceki haftalarda Balıkesirspor Baltok Teknik Sorumlusu Giray Bulak’ın da dile getirdiği eksikliklerle ilgili endişeler de devam ediyor. Özellikle sulama sisteminde yaşanan aksaklıklar ve yeni serilen çimlerin zemine tam olarak kök salmamış olma ihtimalinin ortadan kalkıp kalmadığı da merak ediliyor.

TARAFTAR VUSLAT İSTİYOR

Kırmızı-beyazlı takıma kavuşacakları günü iple çektiklerini belirten taraftarlar da Türkiye Futbol Federasyonu temsilcileri onay verse bile Ümraniyespor karşılaşmasına kadar yetkililerin sahanın bakımına daha fazla özen göstermesini istedi.

Özel Haber: İrfan DUROĞLU

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here