Karesibeyi Vicdaniyespor

0
4

İrfan DUROĞLU (Özel Haber)– 2017-2018 Sezonu öncesinde yapılan tüzük tadilatıyla, yoluna Karesibeyi Vicdaniyespor olarak devam etme kararı alan Balıkesir’in köklü kulüplerinden Vicdaniyespor, Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde yapılan törenin ardından kurban keserek, dualarla sezonu açtı. Karesibeyi Vicdaniyespor, törenden sonra oynanan hazırlık karşılaşmasında Kepsut Belediyespor’u 5-2 mağlup etti.

Kurulduğu 1980 yılından itibaren özellikle 90’lı yılların ortasına kadar Balıkesir amatör liglerinde defalarca şampiyon olup, yeşil-kırmızı formasıyla fırtına gibi esen ve o dönemdeki adıyla Federasyon Kupası adıyla oynanan Türkiye Kupası’nda Balıkesir’i temsil eden Vicdaniyespor, artık yoluna Karesibeyi Vicdaniyespor olarak devam ediyor.

FORMA RENKLERİ KIRMIZI-SİYAH OLDU

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen genel kurulda yapılan tüzük tadilatıyla kulübün adı Karesibeyi Vicdaniyespor olarak değiştirilirken, kulübün forma rengi de kırmızı-siyah olarak belirlendi. Aynı genel kurulda başkanlık görevine ise uzun yıllar değişik kulüplerde futbol oynayıp, yöneticilik yapan Sedat Sarıkaya seçildi.

Yeni ismi ve forma renginin yanı sıra yeniden belirlenen misyon ve vizyonuyla hedef büyülten Karesibeyi Vicdaniyespor, 2017-2018 sezonun 1. Amatör Küme B Grubu’nda mücadele edecek. Sezonun ilk müsabakasında Sındırgı Belediyespor’la karşılaşacak olan kırmızı-siyahlı takım, sezonu dualarla açtı.

Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde yapılan sezon açılış törenine Sedat Sarıkaya başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet, oyuncular ve büyük çoğunluğu Vicdaniye Mahallesi sakinlerinden oluşan taraftarlar katıldı.

Karesibeyi Vicdaniyespor Başkanı Sedat Sarıkaya’nın açılış konuşmasının ardından, sakatlıksız ve başarılı bir sezon geçirilmesi için yapılan dualar eşliğinde kurban kesildi. Törenin sonrasında ise Kepsut Belediyespor’la oynanan hazırlık karşılaşmasından 5-2 galip ayrılan kırmızı-siyahlılar, yeni sezon öncesinde rakiplerine gözdağı verdi.

“FUTBOL TUTKUSUNU CANLANDIRMAK İSTİYORUZ”

Yola çıkış öyküleriyle ilgili olarak HABERCİ’ye bilgi veren Karesibeyi Vicdaniyespor Başkanı Sedat Sarıkaya, “Balıkesir’in eski mahallelerinden olan Vicdaniye Mahallesi halkının futbol tutkusunu tüm spor camiası biliyor. Bizler, bu tutkuyu tekrar canlandırmak, mahallelinin sosyal hayatına sportif anlamda katkı sağlamak için yola çıktık” dedi.

EFE FİGÜRÜ

Yapılan tüzük tadilatlarına da değinen Sedat Sarıkaya, “Kulübün yeni yüzünü ortaya koyabilmek adına bazı değişiklikler yaptık. Karesi Belediyesi sınırları içerisinde yer alan tek kulüp olmamız sebebiyle ismimizin başına ‘Karesibeyi’ni ilave ettik. Şehrin ve mahallenin karakterini yansıtması açısından logomuza ‘Efe’ figürü ekledik. Kulübün daha önce kullanmakta olduğu yeşil-kırmızı-siyah-beyaz renklerini de kırmızı-siyah olarak yeniden belirledik” dedi.

MAHALLEDE KABUL GÖRDÜ

Bu durumun mahalle sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılandığını ifade eden Sedat Sarıkaya, “Kulübün 150 üyesi bulunuyor. Bu üyeler, mahalle sakinleri ve daha önce kulübün formasını giymiş iş adamlarından oluşuyor. Yaptığımız değişiklikler üyeler ve mahalle sakinlerinden kabul gördü. Umarım, sezonun ilk karşılaşmasında bu durumun yansımasını tribünde de görürüz” dedi.

Hedeflerini uzun vadeli olduğunu dile getiren Sedat Sarıkaya, “Yeni sezonda 1. Küme’de mücadele edeceğiz ancak biz, öncelikle altyapıda sağlam bir oluşum yapmayı planlıyoruz. Kalıcı gelir kaynaklarına sahip olarak, tesis sorunumuzu çözmek istiyoruz. Bu hedeflerimizi gerçekleştirdikten sonra sırasıyla Süper Amatör Lig, Bölgesel Amatör Lig ve profesyonel liglerde mücadele etmek amacındayız” dedi.

MİSYON VE VİZYON

Kendilerine yol haritası olacak misyon ve vizyonu belirlediklerini belirten Sedat Sarıkaya, “Şehrin sporuna, kişilik ve özgüven duyguları gelişmiş, her şart altında Fair-Play kuralları çerçevesinde mücadele eden, ahlaklı sporcular kazandırmak istiyoruz. Bunu yaparken de idari ve sportif anlamda doğru ve kalıcı adımlar atacağız” dedi.

Özel Haber: İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here