Karesi’de kadınlar hünerlerini sergiledi

0
4

Karesi Kent Konseyi, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ etkinlikleri çerçevesinde Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ‘Geleneksel El Sanatları Sergisi’ ve ‘Kadın’ konulu karma fotoğraf sergisi açıldı.

Karesi Belediyesi ve Karesi Kent Konseyi işbirliği ile ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde birbirinden farklı etkinlikler düzenlendi. Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde Hünerli Eller öğretmenleri önderliğinde kursiyerlerin yapmış olduğu eserler ve Gazeteci Olcay Özal’ın çektiği kadın temalı fotoğraflar açılış töreni ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

60 geleneksel el sanatları eserinin ve 35 fotoğrafın yer aldığı serginin açılış kurdelesini Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan’ın eşi Melek Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir’in eşi Emine Hatun Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın eşi Mehtap Yılmaz, Ak Parti Karesi İlçe Kadın Kolları Başkanı Nilgün Baysal, KADEM Balıkesir Şube Başkanı Zeliha Kahraman, Hünerli Eller öğretmenleri ve kursiyerler kesti. Sergide eseri bulunan sanatçılara plaket ve çiçek takdim edildi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here