Karneler vali amcadan

0
4

Balıkesir’de 184 bin öğrenci karne sevinci yaşadı. Vali Ersin Yazıcı, Namık Kemal İlkokulunda eğitim-öğretim yılı kapanış törenine katıldı, öğrencilere karne ve hediyelerini verip tatilde bol bol kitap okumalarını öğütledi.

2017-2018 eğitim öğretim yılının son zili dün çaldı. Balıkesir’de 15 bin 99 öğretmen ve 834 okulda öğrenim gören 184 bin öğrenci karne aldı. Namık Kemal İlkokulu’nda gerçekleşen karne törenine Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, öğrenci velileri ve diğer ilgililer katıldı.

ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ VALİ YAZICI’NIN ELİNDEN ALDI

Sınıfları ziyaret ederek öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Ersin Yazıcı, mutlu bir günde öğrencilerle beraber olup, onların karne heyecanını, coşkusunu paylaşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Bu eğitim öğretim yılında gayret gösteren tüm öğretmen arkadaşlarımızı çok sevgili yavrularımızı çalışmalarından ve başarılarından dolayı tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum” dedi.

“YAZ TATİLİNDE DE KİTAP OKUYALIM”

Öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, yaz tatilinde bol bol kitap okumalarını ve yaz spor okullarına gitmelerini isteyen Vali Yazıcı, “Başarı sadece akademik başarı değildir. Spor, sanat gibi alanlarda da sosyal gelişme alanlarında da önemli başarılar var. Bunların ayrıca akademik başarıya yansıması da bizi ayrıca sevindiriyor” diye konuştu.

“EN BÜYÜK PAY ÖĞRETMENLERİMİZİN”

Karnesini verdiği her öğrenciyi tebrik eden Vali Yazıcı öğretmenlerle de konuşarak, “Çocuklarımızın bu başarısında ki en büyük pay velilerimiz ve değerli öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizi göstermiş oldukları bu azim karşısında tebrik ederim. İnşallah güzel bir tatil geçirirsiniz. Hepinize iyi tatiller” dedi. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here