Kent Müzesi’ni ziyaret etti

0
3

Vali Ersin Yazıcı, Havran Kent Müzesini ziyaret ederek müze görevlisi Burçin Armutovalı’dan bilgi aldı. Vali Yazıcı, Havran Kaymakamı Şeref Aydın ve Belediye Başkanı Emin Ersoy ile birlikte Havran’ın kültürel, tarihsel ve geleneksel örf ve adetlerini, yaşanmışlıkları ve yaşam tarzlarını yansıtan temel yapı taşlarını içerisinde barındıran müzeyi gezerek, bilgi aldı.

“UNUTULMUŞ OLAN DEĞERLERİMİZ”

Müzedeki incelemelerin ardından, Havran Kent Müzesinin kültürel olarak çok önemli bir değer olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Tüm vatandaşlarımızın bu müzeyi ziyaret etmelerini arzu ediyorum. Özellikle gençlerimiz ve çocuklarımız müzeyi ziyaret ettiklerinde Havran’ın geçmişten bu yana gelen kültürünü, unutulmuş olan değerlerimizi öğrenmiş olacaklar” diye konuştu.

“HAVRAN İÇİN ÖNEMLİ BİR KÜLTÜR VARLIĞI”

Müzenin çok güzel düzenlenmiş olduğunu da belirten Yazıcı, “Her şehirde böyle etnografik bir müzenin bulunmasında yarar var. Müzemiz Havran için önemli bir kültür varlığı. Bir toplumu ayakta tutan en önemli unsurların başında kültürel değerlerimiz geliyor. Biz de bu değerlerimizi ne kadar iyi tanıtırsak, o kadar çok turist ülkemize gelir” dedi.

“MÜZELER BİR ŞEHRİN MÜHRÜDÜR, ANAHTARIDIR”

Müzelerin kent ve şehir yaşantısını tanıtmada çok büyük bir görevi yerine getirdiğini işaret eden Vali Yazıcı, “Havran Belediyesinin hazırladığı proje ile hizmete kazandırılan Kent Müzesi, aslına uygun dekorasyonu ve sergilenen eserleriyle çok güzel bir çalışmayı gözler önüne seriyor. Şehrin tarihine farklı bir bakış sunan müze, günümüz insanlarına tarihle buluşma imkanı sağlayacak. Müzeler bir şehrin mührüdür, anahtarıdır” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here