Kepsut’a güveniyor

0
2

Ak Parti Balıkesir Milletvekili adayı Mustafa Canbey, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ile birlikte Eşeler Mahallesi’nde yer sofrasında iftar yaptı. Canbey, “Nasıl Kepsut 14 seçim boyunca reis ile devam dediyse; 24 Haziran’da Kepsut Reis ile Ak Parti ile devam der” dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili adayı Mustafa Canbey, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Ak Parti İlçe Kadın Kolları, Ak Parti İlçe Gençlik Kolları, Meclis Üyeleri, vatandaşlarla Eşeler Mahallesinde yer sofrasında iftar yaptı.

Milletvekili adayı Canbey, Servet, Eşeler ve Kepsut Yenice Mahalleleri’nde vatandaşlara hitap etti. Ak Parti Kepsut İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, “24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerin şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı İsmail Cankul ise; yaptığı konuşmada bu seçimlerin çok önemli olduğunu belirterek, “Bu seçimler başka seçimlere benzemiyor. 2001 yılından beri 14 seçim ve referandum gerçekleştirmişiz. Bunların hepsinden birinci parti olarak çıktık. Bu seçim neden önemli? Tamamen bir sistem değişikliği, yeni bir sistem yani parlamenter bir sistemden Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçiyoruz. Bu ne demek? Güçlü bir Türkiye’nin temelleri yeniden atılıyor. Parlamenter sistemdeki bu kısır çekişmelere son vereceğiz. Bundan sonra güçlü iktidar olacak, güçlü parlamento olacak bu sebepten dolayı çok önemli. Bakın ülkemizin etrafı ateş çemberi, Suriye, Irak’ta bitmeyen savaş ve gözyaşı, Ortadoğu’da ve özellikle Filistin’de dinmeyen kan, Libya Cezayir, Tunus da yaşananlar. Bu kan ve gözyaşlarının dinmesi için, mazlumların sesi olan bu ülkenin güçlü olması gerekir. Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye olması gerekmektedir” dedi.

Milletvekili adayı Mustafa Canbey, Kepsut Mahalleleri’ndeki yaptığı konuşmada; “Nasıl Kepsut 14 seçim boyunca reis ile devam dediyse; 24 Haziran’da Kepsut Reis ile Ak Parti ile devam der” dedi.

Canbey, seçim çalışmalarını yürüttüğü Kepsut’ta tokalaşmadık vatandaş bırakmamak için ilçeyi karış karış dolaştı.

Canbey, “Çalışmalarımız ve sahadaki tecrübelerimiz çok net bir şekilde bize gösteriyor ki; Ak Parti inşallah önümüzdeki dönemde yeniden iktidar olacak. Cumhurbaşkanımız da Cumhurbaşkanı olarak görevine devam edecek. Halkımızın çok güzel bir teveccühü var. Bunu her yerde hissediyoruz. Balıkesir’imiz inşallah bu dönemde hem milletvekili sayısı olarak hem de Cumhurbaşkanı seçimiyle Cumhur ittifakına ciddi anlamda destek verecek.

Çok ciddi algı operasyonları yapılıyor. Milletimiz yanıltılmaya çalışılıyor. Bir takım iftiralar atılıyor, doğru olmayan bilgiler, doğruymuş gibi milletimize anlatılmaya çalışılıyor. Ama biz şunu biliyoruz, bu milletin feraseti basireti güçlüdür. Vefası da güçlüdür” diye konuştu. Muzaffer KARAKOYUN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here