KOBİ’ler bilgilendirildi

0
6

KOSGEB, KOBİ yöneticilerini ‘KOBİ Gelişim Destek Programı’ hakkında bilgilendirdi. Ticaret Odası’nda yapılan toplantıda işletme sahip ve yöneticileri, ülkenin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin, ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması, KOBİ’lerin rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi amacıyla hazırlayacakları projelerin desteklenmesini içeren KOBİ Gelişim Destek Programı hakkında bilgilendirildi.

Ticaret Odası’na kayıtlı yüzü aşkın firmanın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Balıkesir KOSGEB Müdürü Deniz Timurçin ve KOSGEB Uzmanı Kadir Dağdeviren, illerde rekabet avantajına sahip imalat sanayi sektörlerinin ve yazılım sektörünün rekabet gücünün geliştirilmesi desteği konusunda proje başvuru tarihleri, başvuru koşulları, başvuru yeri, başvuru işlemleri, destek oranı, destek bütçesi, desteklenecek proje giderleri ve özel şartları hakkında bilgi verdi.

‘KOBİ Destek Programı’na Balıkesir’de gıda, ağaç, ağaç ürünleri, metalik olmayan mineral ürünler, kimyasal ve kimyasal ürünler makine ve ekipman, eczacılık ve eczacılığa ilişkin malzeme, bilgisayar, elektronik ve optic ürünler, hava taşıtları ve uzay araçları ile bunlarla ilgili makine imalatı, bilgisayar programlama, danışmanlık konularında başvuru yapılabilecek. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here