Kocaseyit’e yol sözü verdi

0
4

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Havranlı Seyit Onbaşı’nın memleketi Kocaseyit Mahallesi’nin yol sorunuyla ilgili konuştu. Kafaoğlu, “Bu yol büyükşehir ya da ilçe belediyemiz hizmet sınırları kapsamında değil, ama yolun büyük kısmını biz yapacağız, diğerini firma yapacak. Sizin mağduriyetinizi gidereceğiz” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Ak Parti Havran İlçe Başkanı Ahmet Dayı ile birlikte Kocaseyit Mahallesini ziyaret ederek, vatandaşlarla görüştü onların taleplerini dinledi ve çözümlenmesi için söz verdi.

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, “Kocaseyit Mahallemizin biz de ayrı bir önemi var. Burası kahramanın doğup büyüdüğü yer.  Mahallemizin eksiklerini gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Su sorunu, cadde ve sokakların taş döşemeyle birlikte alt ve üst yapı çalışmaları bazı bölgelerde tamamlandı. Halen devam eden yerler var. Bizler sorunları ötelemiyoruz, ertelemiyoruz neşter vuruyoruz” dedi.

“GÖNÜLLER YAPMAYA GELDİK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da; “Sizler Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı’nın torunlarısınız. Savaş sırasında 276 kilo mermiyi kaldırıp düşman gemisini batıran savaşın seyrini değiştiren Kahramanın torunlarısınız. Her türlü ihtiyaçlarınızı karşılamak boynumuzun borcudur. Yol konusuna gelince bir bölümünü Büyükşehir olarak biz yapacağız. Kalan diğer bölümüyse ilgili firma ile görüşüp onlara yaptıracağız. Bu yol büyükşehir ya da ilçe belediyemiz hizmet sınırları kapsamında değildir. Sizlerin mağduriyetini gidermek için bizler yolun bir bölümünü üstleniyoruz” diye konuştu.

“BİRİLERİ KONUŞUR AK KADROLAR YAPAR”

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ise; şunları söyledi: “Sizin derdinizi bizler iyi biliriz. Birileri konuşur Ak Parti soruna çözüm üretir. İlçe Belediye Başkanımız su ve taş döşeme çalışmalarından bahsetti. Mahallenize 20 bin metrekare taş döşenmiş. Büyükşehir Belediye Başkanımız müjdeyi verdi. Yolun bir bölümünü üstlendi. Bizler geliriz sorun çözeriz, başkaları ise laf üretir.” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here