KÜÇÜKSAN esnafı konuşuyor

0
2

Birçok meslek dalının faaliyet gösterdiği KÜÇÜKSAN’da, değişik meslek gruplarının nabzını tutmaya devam ediyoruz. Bu haftaki konuğumuz Yeni Sanayi Sitesi 8. Sokak No: 12’de faaliyet gösteren ASKAM Yetkili Servisi Ford Ticaret Yedek Parça işyerinin sahibi Kazım Özgen oldu.

“NE İŞ YAPARSANIZ YAPIN, EN İYİSİNİ YAPIN”

1978 yılından beri Ford, BMC, Hino marka kamyonların bakım, onarım, yenileme işlerini yapan, yağ ve yedek parça hizmeti veren Kazım Özgen, işyerlerinde 65 kişi çalıştırarak, istihdama destek veriyor.

Her zaman işini büyütmeyi hedeflediğini anlatan Özgen, “Yaptığımız işin arkasında duruyoruz. Güler yüzle hizmet veriyoruz. Kaliteden asla taviz vermeyiz. Deneyimli elemanlarla hizmet veriyoruz” dedi.

“ÇIRAK KONUSUNDA ÇEMBER DARALIYOR”

Her meslekte olduğu gibi, kendi mesleklerinde de çırak bulmanın her geçen gün zorlaştığına dikkat çeken Özgen, “Çırak bulmada her geçen gün çember daralıyor, 5-6 yıldır Sanat Okulu’ndan stajyerler geliyordu. Şimdi bu da bitti. Sanat enstitüleri de kan kaybediyor” diye konuştu.

GENÇLERE ÖNERİLER

Özgen, gençlere şöyle seslendi: “Vatan millet sevgisini yüreğinizden eksik etmeyin. Büyüklerinize saygılı olun, küçükleri koruyun. Ne iş yaparsanız yapın daima en iyisini yapın. Okuyun. Yabancı dil öğrenin. Bilgisayar kullanın, teknolojiyi yakından takip edin. Spor yapın. Sosyal faaliyetlere katılın.” Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here