KÜÇÜKSAN esnafı ne diyor?

0
4

HABERCİ, KÜÇÜKSAN’da faaliyet gösteren Uzman Oto Tamir, Bakım, Yedek Parça, Madeni Yağ Satışı işleri ile uğraşan Ayhan Erdoğan ile görüştü. 35 yıllık mesleki tecrübesi olan Erdoğan ile sanayi sitesindeki gelişmeleri, işini konuştuk ve gençlere önerilerini dinledik.

“MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ HEDEF ALIYORUZ”

35 yıllık mesleki tecrübesi olan Uzman Oto Bakımın sahibi Ayhan Erdoğan, KÜÇÜKSAN’da işini iyi yapan esnaf ve sanatkarların işlerinin iyi olduğunu söyledi. Kendi işinin de iyi olduğunu anlatan Erdoğan, yaptıkları işin, verdikleri hizmetin daima arkasında olduklarını ifade ederek, müşterilerine güler yüzlü, kaliteli hizmet verdiklerini belirtti.

Müşteriye işin bitimi ile ilgili olarak verilen sözün çok önemli olduğunu, verdikleri tarihte aracı sahibine sağlam olarak teslim ettiklerini anlatan Erdoğan, “Müşteri memnuniyetini hedef alıyoruz” dedi.

İşyerinde her marka arabanın motor, ön takım, fren sistemi gibi bakım, onarım, yenileme işleri ile hizmet verdiklerini ifade eden Erdoğan, 35 yıldır bu mesleği yaptığını söyledi. Yanında üç elemanın çalıştığını ifade eden Erdoğan, her meslekte olduğu gibi bu meslekte de çırak bulmada sıkıntı yaşandığını dile getirdi.

“GÜVENİN ADRESİYİZ”

Müşterilerinin memnun olmaları nedeniyle kendilerini tercih ettiğini, bunun da güven sonucu olduğunu aktaran Erdoğan, konuşmasında ikinci el araç alacak vatandaşları da uyardı ve “İkinci el araç alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusunu yanıtladı.

Erdoğan, ikinci el araç alırken, kilometresine dikkat etmenin, orijinal olup olmadığına bakmanın ya da kazasını sorgulamanın yeterli olmadığını söyledi. İkinci el araç alım satımında yapılan sahteciliklerin, sahte araç muayenesinden araçların şase numarasını değiştirmeye kadar uzandığını anlatan Erdoğan, araç satışlarındaki sahteciliğe dikkat çekerek, “Kişi, aynı araç, aynı model, aynı renk, aynı marka olan bir aracın motorunu başka araca naklediyor. Şase ve motor numaralarını değiştirerek yeni bir araç üretiyor. Bu araç çoğu zaman değerinden düşük bir fiyatla satılıyor” uyarısında bulundu.

Aracın kilometresini düşürmenin üçüncü kişileri dolandırmak anlamına geldiğini ifade eden Erdoğan, ikinci el araç alırken, satın alınacak aracın mutlaka tamirciye baktırılması gerektiğinin altını çizdi.

ERDOĞAN’DAN GENÇLERE ÖNERİLER

Erdoğan, gençlere mutlaka okumalarını, yabancı dil öğrenmelerini, ne iş yaparlarsa yapsınlar en iyisini yapmalarını önerdi. Vatan millet sevgisinin önemli olduğunu belirten Erdoğan, büyüklere saygılı olunması gerektiğini anlatarak, iyi arkadaş seçiminin önemli olduğunu vurguladı. Erdoğan, son olarak gençlerden kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını, spor yapmalarını istedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here