Kuralar çekildi

0
4

Balıkesir amatör futbol ligleri teknik toplantısı yapıldı ve Süper Amatör Lig ile 1. Amatör Küme fikstürü belli oldu. Bu sezon 15 takımın mücadele edeceği Süper Amatör Lig’in 2019-2020 Sezonu’ndan itibaren 11’er takımdan oluşan 2 grup halinde oynanmasını planladıklarını belirten Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç, tüm kulüplere başarılı bir sezon diledi.

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından Altın Otel’de düzenlenen teknik toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İL Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman, ASKF Başkanı Metin Mengüç, İl Futbol Temsilcisi Erol Kılıç, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Can Cangök, İl Hakem Kurulu Başkanı İzzet Özalp, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Balıkesir Şubesi adına Mustafa Işıktaş ve Futbol Saha Komiserleri Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Ali Hikmet Akkaş ile kulüp temsilcileri katıldı.

ASKF Genel Sekreteri Ertunç İşbay’ın açılış konuşmasının ardından saygı duruşu yapılarak, İstiklal Marşı okundu. İşbay’ın geçtiğimiz sezon gruplarında şampiyon olan takımları alkışlatmasının ardından mikrofona gelen Balıkesir ASKF Başkanı Metin Mengüç, yeni sezon öncesinde takımları bilgilendirdi.

MENGÜÇ’TEN 22 TAKIM MÜJDESİ

Geçtiğimiz sezonun başarılı bir şekilde tamamlandığını hatırlatan Metin Mengüç, “Halen 15 takımın mücadele ettiği Süper Amatör Lig’in 2019-2020 Sezonu’ndan itibaren 11’er takımın yer alacağı 2 grupta oynanmasını planlıyoruz. Körfez ve Marmara takımlarının ayrı ayrı yer alacağı gruplara merkez ve diğer ilçe takımlarını eşit olarak dağıtarak, kulüplerimizin deplasman giderlerinin azaltılmasını amaçlıyoruz. İl Tertip Komitesi, bu çalışmaları kısa sürede tamamlayarak, gerekli duyuruları yapacak” dedi.

Kulüp temsilcilerinden 2018-2019 Sezonu Amatör Liglerde Uygulanacak Esaslar kitapçığını dikkatli bir şekilde okumasını isteyen Metin Mengüç, “Kitapçığın önemli maddelerini özetleyip, sizlere dağıttık. Bu dokümanlarda belirtilen hususlara dikkat edilmesi halinde kulüplerimiz mağduriyet yaşamayacaktır. Tüm kulüplerimiz için hayırlı, başarılı ve sakatlıksız bir sezon diliyorum” dedi.

ARICIOĞLU: ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Yeni sezon öncesinde sahaların hazır hale getirilmesi için çalıştıklarını ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise “Biraz zorunluluktan da olsa profesyonel kulüplerimizin yerli ve genç oyunculara yönelmesi, sizlerin önemini artırıyor. Bu da eski bir amatör futbolcu olarak beni fazlasıyla memnun ediyor. Yeni sezon öncesinde 6 sentetik sahamızın bakımını yaparak, hazır hale getirdik. Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’ndeki çalışmalarımız sürüyor” dedi.

KOCAMAN: KULÜPLERİMİZE DESTEK OLUYORUZ

Kulüp kurarak, var olan amatör kulüplerle rekabet etmek yerine onlara destek olmayı tercih ettiklerini belirten Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman, “İlçemiz sınırlarında faaliyet gösteren 24 amatör kulübümüzün lig katılım bedellerinin yanı sıra diğer ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Yeni sezonun tüm kulüplerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra söz alan protokol üyeleri de birlik ve beraberlik içerisinde, başarılı bir sezon geçirilmesi yönünde dilek ve temennide bulundu.

TERTİP KOMİTESİ BELİRLENDİ

2018-2019 Sezonu’nda görev yapacak İl Tertip Komitesi üyelerinin belirlenmesi için yapılan oylama sonucunda Durmuş Baycur, Murat Çiftçi ve Ali Mercan asil üye olarak seçilirken, Önder Saçalan ve Ahmet Ayan da yedek üye olarak belirlendi.

İl Tertip Komitesi’nin belirlenmesinden sonra 15 takımın mücadele edeceği Balıkesir Süper Amatör Lig 2018-2019 Sezonu fikstürü için kura çekimi yapıldı.

SÜPER AMATÖR LİG

22-23 Eylül tarihlerinde başlaması planlanan ve Altınovaspor’un bay takım olarak geçireceği Balıkesir Süper Amatör Lig 2018-2019 Sezonu ilk hafta programı şöyle oluştu:

Barbarossefaspor-Sakaryaspor

Erdekspor-Balıkesir Büyükşehir Belediyespor

Dursunbey Belediyespor-Yeni Sanayispor

Reşadiyespor-Gönen Belediyespor

Balya Belediyespor-Etispor

Bigadiç Belediyespor-Sındırgı Belediyespor

Havran Fatih Belediyespor-Küçükköyspor

BALIKESİR 1. AMATÖR KÜME

Merkez A ve B, Körfez ile Marmara olmak üzere 4 ayrı grupta oynanacak Balıkesir 1. Amatör Küme’de 40 takım mücadele edecek. Marmara Grubu’nda 11, Merkez B Grubu’nda 9 takımın yer aldığı ligde diğer gruplarda 10’ar takım şampiyonluk yolunda ter dökecek.

MERKEZ A GRUBU

29-30 Eylül tarihlerinde oynanacak müsabakalarla start alacak Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez A Grubu ilk hafta programı şöyle;

Tatlıpınarspor-Kepsut Belediyespor

Şabanlarspor-Yenikavakspor

Nergizspor-Uğur Grup Çayırhisarspor

Savaştepe Belediyespor-Balıkesir Kavacıklılarspor

Etiborspor-Yakupköyspor

MERKEZ B GRUBU

29-30 Eylül tarihlerinde oynanacak müsabakalarla start alacak ve Ergamaspor’un bay takım olarak geçireceği Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez B Grubu ilk hafta programı şöyle;

Karesibeyi Vicdaniyespor-Ayşebacı Fatihspor

Hotaşlar Birlikspor-Susurlukspor

Gaziosmanpaşaspor-Halalcaspor

İvrindi Belediyespor-Ceylanspor

KÖRFEZ GRUBU

29-30 Eylül tarihlerinde oynanacak müsabakalarla başlayacak olan heyecanda Balıkesir 1. Amatör Küme Körfez Grubu ilk hafta programı şöyle;

Hamdibeykayaspor-Körfez Eğitim ve Gelişimspor

Adaspor-Akçay Sarıkızspor

Yeni Kızılkeçilispor-2008 Yeni Mahallespor

1966 Edremitspor-Gömeç Belediyespor

Küçükşapçıspor-Körfez Edremitspor

MARMARA GRUBU

11 Takımın mücadele edecek olması nedeniyle 15-16 Eylül tarihlerine oynanacak karşılaşmalarla başlaması planlanan ve Tayfunspor’un bay takım olarak geçireceği 1. Amatör Küme Marmara Grubu ilk hafta programı şöyle:

Manyas Belediyespor-Gönen Karşıyakaspor

Tuzakçıspor-Gündoğan Çeltikspor

Hasanbeyspor-Paşaçiftlikspor

600 Evlerspor-Marmara Adalar Belediyespor

Sanayispor-Sarıköyspor

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here