Maksat ‘Spor’ olsun

0
5

Karesi Gençlik Haftası Spor Şenlikleri kapsamında Değirmen Boğazı’nda doğa yürüyüşü yapıldı. Yürüyüş sonrası spor egzersizleri, dart, badminton, bilek güreşi ve halat çekme yarışması faaliyetleri yapıldı.

Çocuklara, gençlere ve velilere sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla hayata geçirilen ‘Koşabiliyorken Koş’ projesiyle deneyimli antrenörler eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşte, doğayı korumak, doğayı sevmek için doğanın içinde olmak gerektiği düşüncesinde hemfikir olundu.

Yürüyüşe Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Özalp, veliler, gençler ve çocuklar katıldı. Değirmen Boğazı’nda gerçekleştirilen yürüyüş sonrası spor egzersizleri, dart, badminton, bilek güreşi ve halat çekme yarışması faaliyetleri yapıldı.

Etkinliğe katılan protokol üyeleri, anne, baba, çocuklar ve gençlerle sohbet ederek, onlarla birlikte spor faaliyeti yaptı. Yürüyüş esnasında yapılan sohbetin ana konusu, doğayı tanımak, doğayı sevdirmek ve doğa ile bütünleşmenin önemi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here