Manisa’daki finalde iki Balıkesirli

0
4

Balıkesir Sportif Eğitim Derneği Spor Kulübü (BASED) tenis sporcularından 7 yaşındaki Bartu Özkan ile 8 yaşındaki Yağız Yaren başarılarıyla dikkat çekiyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tenis İl Birinciliği turnuvasında gruplarında birinci olan Bartu Özkan ve Yağız Yaren,  Manisa’da 9 yaş hafta sonu turnuvasında final oynadı. Finali 0-4, 4-2 ve 8-6’lık setlerle Yağız Yaren kazandı.

2014 yılında kurulan BASED’in Başkanı Hakan Çıtak, “8-9-10-12 ve 14 yaş kategorilerinde mücadele eden toplam 15 sporcumuzla ildeki turnuvalarda en yüksek katılımı sağlıyoruz. Balıkesir’i her yerde başarıyla temsil ediyoruz. Ulusal ve uluslararası turnuvaları amaçlıyoruz. Manisa’daki organizasyonda iki sporcumuzun finalde karşılaşması ise bizim için yeni bir gurur kaynağı oldu. Sporcularımızın gelecekte ülkenin en iyeleri arasına gireceğine inanıyorum” dedi.

BASED Tenis Antrenörü Uğur Özkan ise çalışmaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Atatürk Parkı’ndaki kortlarında sürdürdüklerini belirtirken, “Altyapıya önem veriyoruz. Planlı ve bilimsel metotlarla çalışıyoruz. Bunun da karşılığını sporcularımızın başarılı olmasıyla görüyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here