Mesnevi terapisini öğrendiler

0
3

Türkiye’de alanında ilk ve tek araştırma ve uygulama merkezi olan Balıkesir Üniversitesi Manevi Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (BAÜN-MADMER) yeni uygulamalı projesi ‘Mesnevi-Terapi: Bibliyoterapik Okuma-Etkileşim Grubu’ etkinliği, tamamlandı. Etkinlik, 17 hafta süren oturumların ardından öğrencilere katılım belgesi takdimi sona erdi.

2017-2018 eğitim-öğretim yılını kapsayan uygulamalı proje etkinliği sona erdi. Projenin moderatörlüğünü gerçekleştiren BAÜN-MADMER Müdürü Din Psikoloğu Doç. Dr. Mustafa Koç projenin; Mevlana’nın Mesnevi adlı eserinde yer alan öğretici hikayelerden hareketle modern bireyi, sadece yüzeysel potansiyeli ile anlamanın ötesine geçip sahip olduğu gelişim potansiyellerini güçlendirmek amacıyla farklı bir paradigmayla gerçekleştirilen bibliyoterapik okuma etkileşim grubundan oluştuğunu belirtti.

Etkinliğin başında ve sonunda katılımcılara uygulanan anketlerle öğrenciler üzerindeki meydana gelen psikolojik değişimlerin de gözlendiğini ifade eden Koç, benzer projelerin ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini sözlerine ekledi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here