Milletvekili Aytekin: Üretim duracak

0
19

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, yem fiyatlarındaki yükselişi değerlendirdi. Yem fiyatlarındaki yükselişe çözüm bulunmazsa, ülke çapında büyük sorunların ortaya çıkacağını belirten Aytekin, “Yerli milli edebiyatı yapanlara hodri meydan, gelsinler bu fiyatlara el atsınlar, milliliklerini görelim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, yem fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Aytekin, “24 Haziran seçimlerinden sonra, ekonomiyi yönetemeyenler her gün yeni bir krizle faturayı vatandaşa kesmektedirler. Döviz fiyatlarındaki dalgalanmanın yarattığı kriz ortamı, iğneden ipliğe her şeyi etkilemişken saray davetlerinde ejder meyveli içeceklerle gününü gün edenlerin umurunda değil.

Balıkesir, Türkiye’de hayvancılığın önemli bir kentidir. Başta Bandırma bölümündeki entegre üretim alanları olmak üzere tüm kırsal bölgelerde çiftçi yem fiyatlarından şikayetçi. Son bir yılda yaşanan zamlar yüzde 50 seviyelerine gelmişken, çiftçi hayvansal üretim yapmak yerine hayvanlarını et kombinalarına yollamaya başladı.

Her fırsatta yerli milli edebiyatı yapanlar, telefon parçalayanlar, doların turşusunu kurma süper zekalılığını sergileyenler söz konusu köylü olunca her şeye körler. Hodri meydan, gelsinler bu yem fiyatlarına el atsınlar, teşvik de bulunsunlar bizde ne kadar milli olduklarını görelim” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here