Müdürlere liselere yerleştirme anlatıldı

0
4

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve merkezi sınav yerleştirme sürecinden sorumlu şube müdürlerini bu yıl ilk kez uygulanacak Merkezi Sınav Yerleştirme Süreci ve Tercih İşlemleri konusunda bilgilendirdi.

‘2018 Merkezî Sınav Yerleştirme Süreci ve Tercih İşlemleri’ bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız başkanlığında Balıkesir Öğretmenevi’nde yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve merkez sınav yerleştirme sürecinden sorumlu şube müdürleri katıldı.

“ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI”

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, bu yıl ilk kez uygulanacak sistemle ilgili Balıkesir’de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, yeni Ortaöğretime Geçiş Sistemi ile ilgili ilçe milli eğitim müdürlükleriyle koordineli bir şekilde her türlü tedbirin alındığını ve hiçbir sıkıntının yaşanmayacağını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “Merkezi yerleştirme; merkezi sınavla öğrenci alan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, proje uygulayan eğitim kurumları ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Yerleştirme işlemlerinde öncelikle merkezi sınav puanı üstünlüğü; devamında da okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, öğrencilerin ortaokullarda bulunuşlukları, tercih önceliği, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık kriterleri göz önünde bulundurulacak.

Merkezi Sınav Yerleştirme Sürecinin başta Balıkesir’imiz olmak üzere tüm ülkemizde başarıyla tamamlanmasını temenni ediyor, sürecin başladığı günden bu güne emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yıldız’ın konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, Merkezi Sınav Yerleştirme Süreci ve Tercih İşlemleri konulu sunum yaptı. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here