Muhtarınız konuşuyor

0
26

Mahallelerin sorunları, mahalle sakinlerinin beklentilerini konuşmaya devam ediyoruz. Bu haftaki muhtar konuğumuz Karaoğlan Mahallesi’nin ‘Robin Hood’ lakaplı iyiliksever Muhtarı Ali Haydar Temel oldu.

Temel ile mahallenin sorunları, mahalle sakinlerinin beklentilerini, kamu kurum ve kuruluşları ile olan ilişkilerini konuştuk. Temel, konuşmasında Vali Ersin Yazıcı’dan övgü dolu sözlerle bahsederken, Türkiye’nin en iyi valisinin Balıkesir’de olduğunu söyledi. Temel, mahalleyi en iyi muhtarın bildiğini belirtti

“EN BÜYÜK SORUN PARK SORUNU”

Yaklaşık 5 bin kişinin yaşadığı,15’e yakın mülteci ailenin barındığı, bine yakın işyerinin bulunduğu Karaoğlan Mahallesi Muhtarı Ali Haydar Temel ile görüştük.

Muhtar Temel, mahallenin en büyük sorununun, gelişi güzel caddelere, sokaklara, yaya kaldırımlara bırakılan araç, motorsiklet ve bisikletler olduğunun altını çizerek, “Olası bir yangında, İtfaiye araçları sokağa giremeyecek” dedi.

15 yıldır muhtar olduğunu hatırlatan Temel, “Trafik konusuna çare bulamadım. Bu soruna çözüm bulacak bir babayiğit belediye başkanı arıyorum” diye konuştu.

Belediyelerle tüm kamu kurum ve kuruluşları ile arasının iyi olduğunu ifade eden Temel, “Mahallemde kurulan pazaryerini Köylü Pazarı yapmak istiyorum. Pazaryerinde üretici ile tüketicilerin buluşmasını istiyorum. Paşa Camii’nin her şeyi ile ben ilgileniyorum” dedi.

“SU FATURASINI ALAN BANA GELDİ”

Temel, konuşmasında gelen zamlar konusunda vatandaşlardan kendisine gelen şikayetleri şu sözlerle anlattı: “Bu ay zamlı su faturasını alan bana geldi. Ne oluyor dediler. Bir yetkili çıkıp açıklama yapsın. Bende mahalle sakinlerime ileteyim” diye konuştu.

“GARİP, GURABAYA SAHİP ÇIKIYORUM”

Kurban Bayramında ihtiyaç sahibi 300 aileye et yardımında bulunduğunu, Ramazan Bayramında yaklaşık 3 bin kişiye çeşitli yardımlarda bulunduğunu anlatan Muhtar Temel, bu arada mültecilere de çeşitli yardımlarda bulunduğunu söyledi.

Bazı vatandaşların gelirinin yetmediğini, kendisinden kömür talebinde bulunduklarını dile getiren Temel, “Şimdi de kömür derdine düştük” diye konuştu.

“GENÇLER, GELECEĞİMİZ”

Gençlere, “Okuyun, spor yapın, yabancı dil öğrenin, bilgisayar kullanın” önerilerinde bulunan Muhtar Temel, 2018-2019 eğitim öğretim yılının vatana, milletimize hayırlı olmasını diledi.

“Gençler geleceğimiz” diyen Temel, gençlerin ahlaki yönden çok iyi yetiştirilmelerinde Okullara, ailelere çok iş düştüğünü söyledi. “Dürüst gençlik yetiştirirsek, geleceğimiz kurtulur” sözleri ile konuşmasını sürdüren Muhtar Temel, ailelere “Çocuklarınıza önem verin” çağrısında bulundu.

“TÜRKİYE’NİN EN İYİ VALİSİ BALIKESİR’DE”

Temel açıklamasında yabancılar konusunda kendisine yardımcı olan İl Göç İdaresine, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir’e, Vali Ersin Yazıcı’ya teşekkür ederek, “Türkiye’nin en iyi valisi bizde. Çok şanslıyız” değerlendirmesinde bulundu. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here