MÜSİAD körfezde iftar verdi

0
2

MÜSİAD, ilçelerde gerçekleştirdiği olağan üye toplantılarının yanı sıra ağını geliştirme çalışmaları çerçevesinde çeşitli sektördeki işadamlarıyla bölge toplantılarında bir araya geliyor. Bu buluşmalardan biri de geçtiğimiz gün Edremit’te körfezin önde gelen işadamlarıyla iftar programında gerçekleşti.

Haziran ayı başında görkemli bir açılışla yeni hizmet binasına taşınan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Şubesi Ramazan’da da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bu kez Edremit’te körfez bölgesi işadamlarıyla bir araya gelen MÜSİAD Şube Başkanı Tuncay Yıldız ve MÜSİAD yöneticileri hem MÜSİAD üyeleriyle buluştu hem de yeni üye çalışmaları yaptı. Edremit’te düzenlenen iftar ve tanışma programına Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu ve Kasım Bostan, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, Edremit Körfezi’nin önde gelen işadamları, yatırımcıları, turizmcileri ve tarımcıları katılım gösterdi.

Dualar eşliğinde yenilen yemeğin ardından, katılımcılara ‘MÜSİAD Nedir?’ adlı video izletildi. Daha sonra kürsüye gelen programın ev sahibi ve MÜSİAD Üyesi Özcan Özyanık, çalışmalar ve hedefleri ile ilgili konuşma yaptı.

MÜSİAD Şube Başkanı Tuncay Yıldız da, konuşmasında MÜSİAD’ın kuruluş sürecini anlattı. Yıldız, “MÜSİAD, yurtiçi ve yurtdışında düzenlediği organizasyonlar, üyeleri arasında kurduğu güçlü dostluk ve işbirlikleriyle, etkileşimde bulunduğu insan sayısını her geçen yıl artırmaktadır. Dünyanın en etkin, en yaygın STK’sı olan ve buna yakışır şekilde dünyanın her bir noktasına ulaşan teşkilat yapısıyla MÜSİAD, aynı zamanda yürüttüğü etkili ticaret diplomasisiyle, giderek güçlenen bir sermaye platformudur” dedi.

Konuşmaların ardından çalışmalarıyla Türk Ar-Ge’sinin ve Balıkesir’in adını dünyaya duyuran işadamı Faruk Durukan’a teşekkür plaketi takdim edildi. Durukan’ın plaketini Kaymakam Ali Sırmalı verirken, MÜSİAD Şube Başkanı Tuncay Yıldız da, değerli katkıları için Özcan Özyanık’a teşekkür plaketi sundu. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here