Okuyup, yazdılar ve kazandılar

0
6

Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şubesi’nin düzenlediği ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi kapsamında her ay bir kitap okuyup ardından kompozisyon yazan 450 öğrenci arasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi’nin başlattığı ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi kapsamında, Ocak ayında başlayan ve Balıkesir’de ortaöğretim kurumlarında 450 öğrencinin katıldığı, her ay bir kitabın okunması ve ardından yazılan kompozisyonların değerlendirilmesi sonucu dereceye giren  öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül töreni önceki gün Balıkesir Öğretmenevinde yapıldı. Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Solak, Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk, şube yönetim kurulu üyeleri, sendika ilçe temsilcileri ve yönetim kurulu üyeleri, projede emeği geçen koordinatör öğretmenler, proje değerlendirme jüri üyeleri, dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Şube Başkanı Mehmet Çabuk, “Ocak ayından beri devam eden ve il genelinde 450 öğrencinin katıldığı bu projeyle hiç olmazsa bu yıl bir başlangıç yaptık. Önümüzdeki yıllarda bu sayının kartopu gibi büyüyerek artacağını ümit ediyorum. Amacımız medeniyet değerlerine bağlı inançlı, ülkesini, bayrağını, milletini seven nesiller yetiştirme yolunda katkı sunmaktır.

Toplumumuzda son günlerde yaşadığımız çocuk katliamları, iyi ve vicdanlı insan yetiştirmenin önemini bir kez daha gösterdi. Bu katliamı yapan vicdansızlar da bir zamanlar masum bir çocuk iken, ne oldu da bu masum çocuk büyüyünce bir canavara dönüştü? Bunu iyi irdelememiz ve bir an önce tedbirini almamız lazım” dedi.

Çabuk, konuşmasının sonunda katılımcılara, emeği geçen ilçe başkanlarına, koordinatör öğretmenlere, değerlendirme yapan jüri üyelerine ve dereceye giren öğrencilerin annelerine ve babalarına böyle evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür etti.

Yarışmada birinci olanlara tam altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere ve mansiyona çeyrek altın verildi.

Dereceye giren öğrenciler şunlar: 

(1. Kitap) 1. Şeyma Sarı(Karesi İstanbulluoğlu S.B.L.), 2. Betül İmirahor (Karesi İstanbulluoğlu S.B.L.), 3. Nisa Yaprak Tolaman (Bandırma Anadolu İ.H.L), Mansiyon: Zümrüye Sarı (Gömeç Altıeylül Ç.P.L.)

(2. Kitap) 1. Elif Culum (Edremit Anadolu Lisesi), 2. Selin Er (Karesi İstanbulluoğlu S.B.L.), 3. Raziye Öztürk (Edremit Fernur Sözener M.T.A.L.)

(3. Kitap) 1. Gamze Okan (Edremit Anadolu İ.H.L.), 2. Faize Açan (İvrindi Anadolu İ.H.L.), 3. Nebile Yıldırım (Gömeç Altıeylül Ç.P.L.)

Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here