Polis, didik didik aradı

0
3

İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların ve gençlerin olumsuz olarak etkilenebileceği her türlü zararlı unsurlardan uzak tutulması, güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması için Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Çocuk, Narkotik, Trafik ve diğer birimlere bağlı 263 personelle ‘Çocukların ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması 11’ yapıldı.

Balıkesir genelinde bulunan 266 okul çevresinde parklar, bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia, tekel ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonlarının (atari, playstation) genel güvenlik ve asayiş yönünden denetlendi.

Uygulamada bin 991 şahsın GBT kaydı soruldu, 362 araçla okul servisi kontrol edildi, 12 araç  sürücüsüne işlem yapıldı, 124 umuma açık yer, 68 internet kafe, 108 park ve bahçe, 34 oyun salonu denetlendi ve üç aranan şahıs yakalandı.

Geleceğin teminatı olan çocuk ve gençlerin huzur ve güvenliğine yönelik denetimlerin aralıksız ve kararlılıkla devam edeceği bildirildi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here