Rahmi Kula: Dursunbey’de OSB teşviğinden mutluyuz

0
6

Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararıyla Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi’ne yüzde 80 arsa teşviğinin gelmesinden büyük memnuniyet duyduğunu açıkladı.

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Başkanı Rahmi Kula, Dursunbey’de Balıkesir Ticaret Odası’nın da iştirakleri ile kurulan Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi’nin gelişmeye devam ettiğini söyledi.

Kula, Dursunbey’in kalkınmada öncelikli iller arasında 5. bölge teşviklerinden yararlanacak olmasından ve Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım yapacak olan yatırımcıların arsa büyüklüğüne göre değişen ve belirli bir işçi sayısını çalıştırmayı taahhüt etmeleri halinde arsa bedelinin yüzde 80’nin teşvik kapsamında yatırımcıya hibe edilecek olmasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

“BALIKESİR, YATIRIMCILARIN DİKKATLE İZLEYİP YATIRIM KARARI ALDIĞI İL”

BTO Başkanı Rahmi Kula, “Balıkesir konumu itibarıyla limanlara olan yakınlığı ile lojistik köyü ile son dönemde gerek iç gerekse dış yatırımcıların dikkatle izledikleri ve yatırım kararları aldıkları bir İl olmaya devam ediyor. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nin yüksek doluluk oranına ulaştığı ve genişleme çalışmaları içinde olduğu, ilimiz sınırları içerinde bulunan diğer Organize Sanayi Bölgelerinin de gelişme sürecinde oldukları düşünüldüğünde bu teşvik ile Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi’nin de önümüzdeki dönemde büyük yatırım talebi alacak bir OSB olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Dursunbey-Kütahya karayolunun tamamlanması ile Bölge yatırımcılarının İç Anadolu ve Ankara’daki müşterilerine ürünlerini uygun maliyetlerle göndermeleri sağlanacaktır” dedi.

Kula, söz konusu teşviğin Dursunbey ve Balıkesir ekonomisine büyük katkı sağlayacak yatırımlara olanak sağlayacağını belirterek hayırlı olması dileğinde bulundu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here