Rekora koşuyor

0
3

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 5-18 Yaş arası öğrencilere yönelik Yaz Spor Merkezleri’nin kayıtları başladı. Yoğun ilgi gören Yaz Spor Merkezleri için 4 günde 600 başvuru oldu.

Kurtdereli Spor Salonu, Salih Tozan Kültür Merkezi Yanı, Karesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü (Şehit Turgut Solak Spor Salonu-Terminal Yanı) noktalarında alınan kayıt sayısı 4 günde 600’e ulaşarak rekora doğru gidiyor.

Her yıl düzenli olarak açılan Yaz Spor Merkezleri’nde; Atletizm, Badminton, Basketbol, Bisiklet, Boks, Cimnastik, Eskrim, Futbol, Hentbol, Güreş, Judo, Karate, Masa Tenisi, Okçuluk, Oryantiring, Satranç, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Vücut Geliştirme&Fitness, Muay Thai branşlarında kurslar veriliyor.

Kayıt noktalarını yerinde inceleyip, kayıt için gelen çocuklar ile sohbet eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Tüm 5-18 yaş arası çocuklarımızı, gençlerimizi ve velilerimizi ücretsiz kurslarımızdan yararlanmaları için kayıt noktalarına bekliyoruz” dedi.

KAFAOĞLU DA ZİYARET ETTİ

Salih Tozan Kültür Merkezi yanında açılan standı Büyükşehir Belediyespor Başkanı Mehmet Kelemençe ile birlikte ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kayıt noktasındaki öğrencilerle sohbet ederken, velilere de çocuklarını spora teşvik etmeleri için tavsiyelerde bulundu.

Okulların kapanmasıyla birlikte Yaz Spor Merkezleri’nin startını verdiklerini belirten Zekai Kafaoğlu, “Yaz ayları boyunca binlerce çocuğumuza farklı branşlarda ücretsiz olarak, spor eğitimi fırsatı vereceğiz. Tüm çocuklarımızı Yaz Spor Merkezleri’ne bekliyoruz” dedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here