RKAL öğrencileri ödülle Bulgaristan’a gitti

0
3

Rahmi Kula Anadolu Lisesi (RKAL) ‘E-Twinning’ proje ekibi, Proje Koordinatör Öğretmeni Sezgin Ünal denetiminde yaptığı ‘Almanca Öğrenmek Eğlencelidir’ isimli proje ile ‘Learn2move’ ödülüne layık görülerek; Erasmus hareketinin 30. yıldönümünde gençlere seyahat etmeleri ve Avrupa’yı keşfetmeleri için yeni fırsatlar sunmak adına hediye ettiği uçak biletlerini kazanarak Bulgaristan’a gitti.

Balıkesir il genelinde bu ödülü hak eden tek okul olmanın gururunu yaşayan proje ekibi, Okul Müdürü Vejdi Ademoğlu’nun kafile başkanlığında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya gitti.

Rahmi Kula Anadolu Lisesi’nden Okul VHKİ görevlisi Aysel Aras, Proje Sorumlu Öğretmen Sezgin Ünal ve öğrenciler Faruk Şahin, Yalçın Saltan, Pelin Parmaksızoğlu, Emine Simay Ayer, Oğuzhan Buda, Oğuz Tokmak ve Şevval İşcan beş gün süren gezide Sofya, Filibe, Kazanluk ve Plevne şehirlerini gezerek incelemelerde bulundu, ortak kültürel değerler ve farklılıklar konularını ele aldı. Proje ekibi ayrıca Sofya SO36 Maksim Gorki Okulunu da ziyaret etti. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here