Sağlığı anlatıyorlar 

0
2

İl Sağlık Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği ‘Sağlıklı Yaşam Araçları’ projesi ile ilçelerde öğrencilere ve vatandaşlara Sağlık Bakanlığı’nın kampanyaları anlatılıyor.

İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe, yaptığı açıklamada; “Toplumun ve bireyin sağlığı ile ilgili farkındalık ve kontrol yeteneklerinin arttırılması, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinin sağlanması, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi, Sağlık Bakanlığı’nın çalışma ve kampanyalarından toplumun ve bireyin daha fazla bilgi edinmesi amacıyla ‘Sağlıklı Yaşam Araçları’ projesi hayata geçirildi.

‘Mobil Sağlık Platform Sistemi’ (Sağlıklı Yaşam Araçları) ile tüm ilçelerde eğitim-öğretim dönemlerinde eğitim kurumlarında, eğitim ve öğretimin devam etmediği dönemlerde belirlenen stratejik noktalar ve pazar yeri, alışveriş merkezi, mesire alanı, iftar çadırı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde bakanlığımızın dönemsel olarak öncelik verdiği kampanya ve konular ile uyumlu şekilde başvuranlara yönelik görevli sağlık çalışanlarımız tarafından hizmet verilmektedir. Çalışmalar yıl boyunca devam edecek” dedi. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here