Sağlık Müdürü Kelemençe: Kınıyoruz!

0
2

İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe, Şanlıurfa Harran Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde görevli Asistan Doktor Bahattin Ahmet Yalçın’a yönelik saldırının ardından yaptığı açıklamada sağlıkta şiddeti kınadıklarını bildirdi.

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Necati Kelemençe, Şanlıurfa Harran Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde görevli Asistan Doktor Bahattin Ahmet Yalçın’a yapılan saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada olayı kınadıklarını söyledi.

Kelemençe, “17 Temmuz Salı gecesi yüksek ateş şikayetiyle Harran Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi acil servisine getirilen 4 yaşındaki çocuk hastamızın acil servisteki tedavisi esnasında hasta yakını tarafından önce sözlü olarak başlayan ardından parke taşıyla fiili saldırıya dönüşen ve saldırı sonucu başına ağır darbe alarak ameliyata alınan hekimimiz Ahmet Bahattin Yalçın’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

“SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDETE HAYIR!”

Sağlık çalışanlarımızın 7/24 esasına göre büyük özveri ve fedakarca yapmış oldukları hizmetlerin karşılığı olarak şiddete maruz kalmaları sağlık camiamızı derinden üzmektedir. Bu tarz olayların kamu vicdanıyla bağdaşmadığını hepimiz bilmekteyiz. Sağlık çalışanlarımızın şevkle sunmuş oldukları sağlık hizmetinin güvenini yitirmesi şüphesiz kendilerine emanet ettiğimiz canımızı da hiçe saymaktır.

“ŞİFA VEREN ELE VEFA”

Birçoğumuzun sağlığını kaybetmesinden sonra ihtiyaç duyduğu her an görevinin başında daima hazır olan çalışanlarımızın kıymetini bilmeli zor ve zahmetli olan bu görevin temsilcilerine her zaman destek olmalıyız. Bizim onlara göstereceğimiz vefa hepimizin bir insanlık görevi olduğunu unutmamalıyız.

Bilindiği üzere sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik Sağlık Bakanlığımız çalışanlarımıza hukuki destek vermekte bu konuda her zaman çalışanımızın yanında olmaktadır. Yine bu konuda İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda hastane polislerimiz ve adli makamlarımız gecikmeye mahal vermeksizin ilgililer hakkında yasal işlem başlatmaktadır. Sağlıkta şiddete hep birlikte dur demeliyiz” dedi. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here