Sağlıklı yaşam izdihamı

0
5

Büyükşehir Belediyesinin organizasyonunda gerçekleştirilen ‘Sağlıklı Yaşam’ söyleşisi Balıkesir ve Edremit’te iki ayrı etkinlikle gerçekleştirildi. Ortopedi Uzmanı Opr. Dr. Feridun Kunak’ın konuşmacı olduğu söyleşiye vatandaşlar büyük ilgi  gösterdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam’ söyleşisi önceki gün Avlu Balıkesir Konferans Salonu ve Edremit Şükrü Tuna Kültür Merkezi’nde iki ayrı oturum halinde yapıldı.

Her iki salonda da düzenlenen söyleşiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken; Ortopedi Uzmanı Opr. Dr. Feridun Kunak, sağlıklı yaşamın yolları, kilo vermek, beslenme alışkanlıkları ve spor hareketleri üzerine konferans verdi.

Opr. Dr. Kunak, “Diyetle kilo verilseydi, bu kadar diyet listesi olmazdı. Çare sizsiniz. En iyi doktor sizsiniz. Bedeninizi en iyi tanıyan sizsiniz. Kendinizin doktoru olun, çünkü en iyi doktor sizsiniz” dedi.

Sabah kahvaltısının önemi, faydalı besinler ve insanların yemeklerinde nelere dikkat etmeleri gerektiği konularında katılımcıları bilgilendiren Kunak, faydalı spor hareketlerini de uygulamalarıyla gösterdi.

Avlu Balıkesir Konfrenas Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşinin ardından Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu Kunak’a çiçek ve hediye takdim etti.

Opr. Dr. Feridun Kunak, söyleşi sonrasında, Balıkesir ve Edremit’te de yaklaşık 250 hastayı kısa süreli muayene ederek tedavilerine ilişkin fikirlerini paylaştı. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here