Şampiyona başlıyor

0
5

Büyükler, Kadınlar ve Gençler kategorisinde yapılacak, üçüncü etap Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası bugün başlıyor. Balıkesir Avlu’nun ev sahipliğinde yapılacak ve 19 Ekim’de sona erecek şampiyona, Final Etabı niteliği taşıyor.

Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından organize edilen şampiyonada Büyükler kategorisi toplam 428 sporcu ile yapılacak. Şampiyona öncesinde 2. etap sonu Dinamik Genel Klasmandaki 134 sporcunun yeri rezerve edilirken, diğer katılacak sporcular, illere verilen olan il kontenjanlarına göre Eylül ayında yapılan il şampiyonaları sonuçlarına göre belirlendi.

Katılım yaptıktan sonra mazeret bildirerek turnuvadan çekilen sporcuların yerine ise yedek sporcu kaydı alınıp, DGK sıralamasına göre 135. sporcudan başlamak üzere kontenjana girememiş sporcular turnuvaya dahil edildi.

İl şampiyonası yapılmayan illere kontenjan verilmezken, bu illerdeki sporcular en uygun komşu ildeki il şampiyonasına katılarak, turnuvaya katılma şansı aradı. İl şampiyonası yapılmayan illerin kontenjanları 1 (Bir) kontenjana sahip illerden il derecelendirme puanları en yüksek olan illere dağıtıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here