Şampiyona ödülünü verdi

0
7

Vali Ersin Yazıcı, Bandırma YEMMAK Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi ziyaret etti. Balıkesir vergi sıralamasında 4. sırada yer almalarından dolayı Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından gönderilen Teşekkür Belgesini takdim etti.

Vali Yazıcı, Bandırma’da incelemelerde bulundu. Yazıcı, Bandırma Otacı Bitkisel Ürünler Fabrikasını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Yönetim binası toplantı salonunda Fabrika Müdürü Kurtuluş Temur’dan yürütülen çalışmalar ve üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Temur, insan sağlığını her zaman ön planda tutan Otacı’nın temellerinin 1955 yılında atıldığını belirtti. Yerli ilaç sanayinde ilk patent alan markanın da Otacı olduğunu ifade eden Temur, “Ürünleri ilaç hassasiyetinde Bandırma’da bulunan tesislerimizde, GMP kurallarına ve ISO standartlarına göre üretmekteyiz. Otacı öz Türkçe’de hekim anlamına gelmektedir” dedi.

Otacı Bitkisel Ürünler Fabrikasında üretim alanlarını gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Yazıcı, ilimizin istihdamına, üretimine ve ihracatına katkılarından dolayı yöneticilere teşekkür ederek, başarılar diledi.

TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Vali Ersin Yazıcı daha sonra Bandırma Vergi Dairesi Müdürü Abdullah Kaya ile birlikte Bandırma Sanayisinin dünya markası isimlerinden Bandırma YEMMAK Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi ziyaret ederek, işçilerle öğle yemeğinde bir araya geldi ve kurucular Nihat Yazıcı ve Fikret Yırtımcı’ya ihracatta gösterdikleri başarıdan ve Balıkesir vergi sıralamasında 4. sırada yer almalarından dolayı Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından gönderilen Teşekkür Belgesini takdim etti.

“VERGİLENDİRİLMİŞ BOL KAZANÇLAR”

Vali Ersin Yazıcı ödülleri verirken yaptığı değerlendirmede; “Kurumlar vergisinde rekortmen olan dereceye giren mükelleflerimize, bizzat iş yerlerinde ziyaret ederek ödüllerini takdim ediyoruz. Maliye Bakanımız bu mükelleflerimize teşekkür belgesi yolladı kendi imzasıyla onları mükelleflerimize teslim ediyoruz. Bu kapsamda bu gün rekortmenlerimize ödüllerini teslim etmeye geldik. Kendilerine Balıkesir’e yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Devletimiz adına şükranlarımı sunuyorum.  Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum. Bununla birlikte vergisini düzenli olarak ödeyen vatandaşlarımıza da vergilendirilmiş bol kazançlar diliyorum” diye konuştu.

“VERGİ KUTSAL BİR GÖREV”

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın, “2017 yılında ilinizde en yüksek vergi beyanında bulunan ilk 5 mükellef arasına girmeniz dolayısıyla kutlar, ülke ekonomisine yaptığınız değerli katkılarınızdan dolayı teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim” yazılı Teşekkür Belgesi’ni alan YEMMAK Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. yöneticileri, “Vergi ödemek kutsal bir görevdir” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here