Sezona kadar dayanmadı!

0
29

Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri 1 ve 2 No’lu sahaların arasında oluşturulan güvenlik koridorunun çit panelleri sezona kadar dayanamadı. Daha ilk rüzgarla birlikte çitlerin bir bölümü yıkılırken, 3 ve 4 No’lu sahalarında arasındaki 25 metrelik bölüm ise büyük ölçüde zarar gördü.

Geçtiğimiz sezonun ardından başlatılan çalışmalarla Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri 1 ve 2 No’lu sahaların arasına güvenlik koridoru oluşturmak amacıyla yapılan panel çitler daha ilk rüzgarda yerle bir oldu.

Çarşamba günü biraz sert esen rüzgar ve yağış, yapılan çalışmalara önemli ölçüde zarar verdi. Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri 2 No’lu sahanın etrafını çeviren çit panellerin yedek kulübesi arkasında yer alan yaklaşık 10 metrelik bölümü rüzgara dayanamadı ve yıkıldı. Bu esnada kimsenin yaralanmaması ise olayın sevindirici tarafı oldu.

Tesislerde yer alan 3 ve 4 No’lu sahaları birbirinden ayıran demir profilli tel örgülerin yerine yapılan panel çitler de rüzgardan nasibini fazlasıyla aldı. Soyunma odalarına yakın tarafta yer alan panel çitlerin yaklaşık 25 metrelik bölümü rüzgardan zarar gördü.

KIŞ AYLARINDA NE OLACAK?

Henüz sonbaharın başında Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde ortaya çıkan bu görüntü, rüzgarın oldukça şiddetli estiği kış aylarında durumun ne olacağı sorusunu da beraberinde getirdi.

Sentetik çimle kaplanan panel çitlerin, yapılan ankraj uygulamasıyla iş görmeyecek olmasının öngörülememesi ve yedek kulübesinin arkasında kaldığı için rüzgardan daha az etkilenmesi gereken bölümün yıkılması ise işlerin gelişigüzel yapıldığını ortaya koydu.

Benzer bir olayın maçların yoğunlaştığı zaman, sporcuların yanı sıra çocuklarıyla birlikte maç izlemeye gelen seyirci sayısının arttığı dönemde yaşanması, ciddi sorunlara yol açabileceğinden, yetkililerin yapılan işlemeleri tekrar gözden geçirmesi gerekiyor. Özel Haber: İrfan DUROĞLU

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here