SGK İl Müdürü Polat’tan uyarı: Teşviğiniz de yanar!

0
7

SGK İl Müdürü M. Sıddık Polat, 2016 ve 2017 yıllarında sigorta prim ertelemesi yapan iş verenleri ertelenen primlerini en geç 31 Ekim’de ödemeleri konusunda uyardı. Polat, “İşverenlerimiz bu primlerini zamanında ödemezlerse hem ceza ile karşılaşacak, hem de yararlandıkları teşvikleri kaybedip o teşvikler için de ceza ödemek zorunda kalacaklar” dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü M. Sıddık Polat, 2016-2017 yıllarında ertelenen sigorta primlerinin son ödeme tarihinin 31 Ekim’de sona ereceğini belirterek iş verenleri yararlandıkları teşvikleri kaybetmemeleri için ertelenen primlerini en geç 31 Ekim’de ödemeleri için uyardı.

“SON ÖDEME GÜNÜ YAKLAŞIYOR”

SGK İl Müdürü Polat, “ Ertelenen sigorta primlerini zamanında ödemeyenler aylık ceza ile karşılaşacak. Ancak bunun yanında cezadan daha önemli olan işverenlerimizin yararlandıkları mevcut teşvikler iptal olacak ve bundan sonra teşviklerden yararlanamayacaklar.  İşverenlerimiz ertelenen bu sigorta primlerini ödemedikleri takdirde aylık yüzde 3 ceza ile karşılaşacaklar  ve yararlandıkları teşvikler de iptal olacağı için o teşviklerin de cezalarını ödeyecekler” dedi.

“43 BİN ESNAFA SMS GÖNDERİLDİ”

Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği ile görüştüklerini ve birlik yönetiminin 43 bin esnaf ve sanatkara kısa mesaj (SMS) göndererek ertelenen sigorta primlerini zamanında ödemeleri için bilgilendirdiğini kaydeden M. Sıddık Polat, “Bu hafta içinde de Sanayi ve Ticaret Odası başkanları ile görüşerek iki oda üyesi iş adamlarını da bilgilendireceğiz. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası da konunun takipçisi, oda yönetimi sürekli vergi mükelleflerini bu konuda bilgilendiriyor” diye konuştu.

“12.5 MİLYON LİRAYA YAPILAN AKILLI BİNA HAZIR”

SGK İl Müdürlüğü’nün taşınacağı Bursa Yolu üzerindeki yeni akıllı hizmet binası bitti. İl Müdürü Muhammed Sıddık Polat, kurumun yeni hizmet binasının inşaatının tamamlandığını ve yıl başından önce yeni binaya taşınacaklarını bildirdi.

Polat, “SGK İl Müdürlüğü olarak şu anda merkez, Anafartalar Caddesi ve Emniyet Müdürlüğü karşısında olmak üzere üç ayrı yerde hizmet veriyoruz. Beş katlı ve otoparkı da bulunan yeni binamız fiziki olarak bitti, iç tefrişatı başlayacak. Yılbaşından önce yeni binamıza taşınacağız” dedi.

“REHBERLER İLE ANINDA HİZMET BAŞLAYACAK”

SGK olarak işveren ve sigortalılara yeni hizmet binasında çok kısa sürede hizmet vermek istediklerini kaydeden Polat, açıklamasına şöyle devam etti: “Akıllı hizmet binamızda işveren ve sigortalılarımıza daha iyi ve hızlı hizmet vereceğiz. Giriş katta Rehberlik Birimimiz olacak, vatandaşlarımızın tüm işlemleri orada bitecek. Vatandaşlarımız çok spesifik durumlarda servislere gidecek. Bütün işlemler Rehberlik Biriminde yapılacak, dilekçe başvuruları, emeklilik müracaatı, borçlanma, emeklilik işlemlerinin hepsi orada olacak. Bankalardaki sistem gibi numara ile hizmet vereceğiz. Dosya üzerinde işlem yapılması gerekiyorsa ancak o zaman vatandaşlarımız servislere çıkacak. Binamızda engelli vatandaşlarımız için engelli asansörümüz de var.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here