Terziler Avcı’dan vazgeçmedi

0
11

Balıkesir Terziler, Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın genel kurulunda Başkan Kazım Avcı ile Ahmet Yaşar Deniz yaşandı. Zaman zaman tartışmaların yaşandığı genel kurulda 204 oy alan Kazım Avcı yeniden başkanlığa seçildi, Deniz ise 94 oyda kaldı.

Balıkesir Terziler, Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın genel kurulu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği salonunda yapıldı Divan Başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem’in yaptığı genel kurulda Balıkesir Terziler, Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kazım Avcı ile Ahmet Yaşar Deniz’in listeleri yarıştı.

TARTIŞMA ÇIKTI

Başkan adayı Ahmet Yaşar Deniz’in genel kurulda iki dönem önce aday olduğu oda seçimini az farkla kaybettiğini belirtmesi üzerine Başkan Kazım Avcı büyük tepki gösterdi.

Kürsüye çıkan Avcı, “Senin aidat borcun var. Biz bu odayı aldığımızda sandalyesi bile yoktu. Sadece üye kayıt defteri vardı. Çok az farkla seçim kaybettim, 6 oy farkla kaybettim diyor. İnsan yalan söylemez ya. 55 oyla kaybettin seçimleri. İnsan aldığı oyu gururla söyler” dedi.

AVCI FARK ATTI

Oda Başkanı Kazım Avcı, “Bizler yarattığı katma değer ve istihdam ile devletimize destek oluyoruz. Dört yılda çok sıkıntılı günler geçirdik. Ekonomide yaşanan çalkantıda insanlar önce giyin ürünlerini almaktan vazgeçiyor. 2016-2017 yıllarında KOSGEB kredisi kullanan üyelerimiz bir nebze olsun rahatladı. Devletimiz girişimcilik kursu ile iş yeri açanlara destek veriyor biz de üyelerimize bu konuda gereken desteği sağlıyoruz. Mecliste bekleyen Süper Marketler Yasası bir an önce çıkarılmalı. Ahilik kültürünü gelecek kuşaklara aktarmak için çalışıyoruz” dedi.

Başkan adayı Ahmet Yaşar Deniz de; 30 yıllık başkanlığın memuriyet şekline döndüğünü söyledi. Deniz, ekip olarak aday olduklarını ve kazandıkları zaman düzenleyecekleri iftar yemeklerinde üyeleri bir araya getireceklerini söyledi.

Seçimlerde Başkan Kazım Avcı 204 oy alarak yeniden başkanlığa seçilirken Ahmet Yaşar Deniz ise 94 oyda kaldı, 3 oy geçersiz sayıldı. Avcı’nın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Vacip Aktaş, Ahmet Özer, Hüseyin Başol, Kadircan Topçu, Nevzat Işık, Ersin Demirkol. Denetim Kurulu: Sadettin Akbaba, Yunus Barlin ve Ünal Esen. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here