TEV’den başarılı öğrencilere burs desteği

0
3

Türk Eğitim Vakfı (TEV) başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, üniversite öğrencilerine yükseköğrenim bursu veriyor. Üniversiteler tarafından oluşturulan burs komisyonları TEV’in şartları doğrultusunda adayları seçiyor.

Türk Eğitim Vakfı, lise düzeyinde başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine, Mesleki Orta Öğretim Bursu veriyor. Bursiyerleri okul müdürlükleri, TEV’in şartları doğrultusunda seçiyor. Burslardan yararlanmak isteyen öğrencilerin en geç 30 Eylül tarihine kadar www.tev.org.tr internet sayfasından başvuru yapması gerekiyor. Adayların, TEV web sayfasını takip etmesi, başvuru formu yayımlandığında web adresinden form doldurup, yazıcıdan çıktısını alarak ek istenilen belgeleri hazırlaması ve duyuruda ilan edilen başvuru prosedürünü takip etmesi gerekiyor.

TEV ÜSTÜN BAŞARI BURSU

Türk Eğitim Vakfı, geleceğin liderlerinin desteklenmesi amacıyla 2007 yılından itibaren Üstün Başarı Bursu veriyor. Üstün Başarı Bursuna Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) MF1, MF2, MF3, MF4, TM1, TM2, TM3, TS1, TS2 puan türlerine göre bölüme girdiği puan türünde ilk 5 bine giren öğrenciler başvuru yapabiliyor. Burstan yararlanmak isteyen adayların en geç 30 Eylül tarihine kadar www.tev.org.tr internet sayfasından başvuru yapması gerekiyor. Adayların, TEV web adresini takip etmesi, yayımlanacak formu doldurması ve açıklanan prosedürü takip etmesi gerekiyor. Sınav aşamaları ve mülakata girmeye hak kazananlar e-posta ve sms ile aday öğrencilere bildirilecek.

YURT İÇİ YÜKSEK LİSANS DOKTORA BURSLARI

Türk Eğitim Vakfı, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan yüksek lisans ve doktora öğrencilerine her yıl belirlenen alanlarda burs veriyor. Burslara başvuru 30 Eylül’de sona erecek. TEV Burs Başvuru Formu www.tev.org.tr web adresinden doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak, açıklanan prosedür takip edilecek.

TEV YURT DIŞI BURSLAR

Türk Eğitim Vakfı, ülkemizin ihtiyaç duyduğu üst düzey yönetici ve mesleğinde uzman kişilerin yetişmesi ve ülkemizin yetişmiş insan gücü kaynağını zenginleştirmek için 1969 yılından beri yurt dışında burslar veriyor. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here