Ticaret Borsası Başkanı Kula: KOBİ’lerimizin yanındayız

0
13

Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve ilgili bankaların katkılarıyla başlayacak olan KOBİ Destek Kredisi (Nefes Kredisi) hakkında açıklamalarda bulundu.

Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula, 31 Ağustos 2018 tarihinde İstanbul’da Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve anlaşmalı bankaların genel müdürlerinin katılımıyla tanıtımı yapılan ve başta TOBB olmak üzere odalar, borsalar ve Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Halkbankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası’nın kaynaklarıyla başlatılan ‘KOBİ Destek Kredisi’nin içinde bulunulan ekonomik koşullarda KOBİ’lere büyük avantaj sağlayacağını belirtti.

“KOBİLERE %1,85’TEN 6 AY ANAPARA ÖDEMESİZ KREDİ”

Başkan Kula, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde, tüm Odalar, Borsalar ve Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Halkbankası, İş Bankası, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası’nın kaynaklarıyla ile başlatılan KOBİ Destek Kredisinde, İlk 6 ayı anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksit ödemeli toplam 18 ay vadeli olmak üzere firma başına azami 200 bin lira kredi kullandırılacak. Oda ve Borsa üyelerimiz proje kapsamında kullanacakları krediye aylık yüzde 1,85 faiz ödeyeceklerdir. Kredi kullanım süreci ile ilgili en kısa zamanda üyelerimiz ve üreticilerimiz konu hakkında bilgi vereceğiz. Balıkesir Ticaret Borsası olarak daha önce de söylediğimiz gibi ülkemizin ve milletimizin her zaman yanındayız. KOBİ Destek Kredisi’nin Oda ve Borsalarımıza üye KOBİ’lerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here