Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula: Ulaşımla canlanıyoruz

0
6

Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir’in otoyollar ve köprülerle cazibe merkezi olduğunu, şehre gelecek sanayi yatırımlarının da Balıkesir’in üretimine katma değer katacak ürünler olmasına dikkat ettiklerini açıkladı.

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir’in uzun yıllar sanayi açısından bakir olarak kaldığını ancak son yapılan ulaşım yatırımlarıyla Balıkesir’in sanayi açısından en cazip ilerden biri olduğunu kaydetti.

Kula, “Balıkesir uzun yıllar bakir bir şehirdi. İstanbul, Kocaeli, Bursa, Manisa, İzmir hattı yoğun bir şekilde sanayiyi çekti. İstanbul, Bursa ve Kocaeli’de yer kalmadı, araziler pahalandı. Balıkesir’de Şişecam fabrika açıyor, teknolojisini Balıkesir’de yeniliyor” dedi.

YATIRIMLAR DAHA DA ARTACAK”

BTO Başkanı Rahmi Kula, “Balıkesir’in en büyük avantajı şu Osmangazi Köprüsü yapıldı, İstanbul-Bursa-İzmir otobanı Balıkesir’den geçiyor. Çanakkale Köprüsü de Balıkesir’e geliyor, iki otoban Balıkesir’de birleşiyor, İzmir’e geçiyor. Ulaşım Balıkesir’i çok ciddi hareketlendirdi. Organize Sanayi Bölgesi’nde 40 yatırımcı yer bekliyor. Balıkesir yollarla lojistik olarak tam ortada kaldı. Bizler de Sanayi, Ticaret Odaları, Borsa ve ilçe oda başkanları ile birlikte hareket ediyoruz. Balıkesir’e yatırım önümüzdeki, dönemde daha da artacak. Biz bu yatırımcılar gelirken öncelikle Balıkesir’in ürünlerine katma değer katacak ürünler gelmesini istiyoruz. Gelecek yatırımlarla Balıkesir’in bozulmamasını istiyoruz. Türkiye dünyada ekonomide 16’ncu sırada. Balıkesir olarak biz de Türkiye ekonomisinde 17’nci sıradayız, hedefimiz ilk 10’da olmak” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here