Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Bilal: Liyakat yok, sadakat var

0
10

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Musa Bilal, Sağlık-Sen yöneticilerinin eşlerinin liyakata bakılmadan uzman olarak atanmasına teki gösterdi. Hastanelerde Sağlık-Sen üyesi hemşire ve ebelerin özellikli birimlerde çalıştırılıp fazla para ödendiğini kaydeden Bilal, “Atatürk Devlet Hastanesi’nde bu uygulamaya son verdirttik. Başhekimler kurallara uymalı. Sağlık Müdürümüz de il genelinde liyakat sahibi yöneticileri tesis etmeli” dedi.

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Musa Bilal, sendika binasında düzenlediği toplantıda Balıkesir’de sağlık kurumlarında yönetici kaynaklı sorunlar yaşandığını söyledi.

Bilal, “Balıkesir’deki sağlık kurumlarında Sağlık-Sen üyesi hemşire ve ebeler özellikli birimlerde çalıştırılarak fazla ödeme yapılıyor. Atatürk Devlet Hastanesi’nde aralarında bizim de 3 üyemizin yer aldığı çok sayıda hemşirenin fazla ödemelerini kestirdik, şimdi fazla ödenen paraların da geri alınmasını istiyoruz” dedi.

Atatürk Devlet Hastanesi’nde hemşire sıkıntısı olduğunu, bir hemşirenin 28 hastaya bakarken Sağlık-Sen üyesi hemşirelerin kayrılıp büro hizmetlerinde çalıştırıldığını belirten Bilal, “Bu kayrılan hemşireler nöbet tutmuyor, yapmadıkları işin parasını alıyorlar. Sağlık-Sen yöneticilerinin eşleri uzman olarak atandı. Bu atamalar yapılırken neye göre yapıldı? Liyakata değil sadakata önem veriliyor. Sağlık Müdürümüz il genelinde liyakat sahibi yöneticileri tesisi etmeli” diye konuştu.

“İLÇELERE DONANIMLI HASTANELER YAPIN”

İlçelerde küçük ve donanımsız hastanelerde yaşanan sağlık sorunlarına dikkat çeken Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Musa Bilal açıklaması şöyle sürdürdü:

“Bandırma, Edremit ve Karesi’ye donanımlı, acil servisli hastaneler yapılmalı. Siyasiler Balıkesir’de özellikli branş hekimlerinin sayısını artırsın. Balıkesir’den hastalar hala İzmir, Bursa, İstanbul’a gidiyor buna son verilmeli.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here