Üniversiteliler, öğrencilerinin hayatlarını renklendirdi

0
7

Balıkesir Üniversitesi İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Sosyal Sorumluluk dersi kapsamında proje çalışmalarına devam ediyor. Öğrenciler son olarak Çamucu ve Kadriye Kemal Gürel İlkokulu’nda çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi.

Balya Çamucu İlkokulunda gerçekleşen çalışmada, üniversite öğrencileri paramediklik mesleğini tanıtarak, ilkokul öğrencileriyle ağaç dikimi yaptı. Çeşitli oyunlar ve dramalar eşliğinde sunumlar yapan öğrenciler, öğrencilerin okul oyun alanlarını düzenleyerek fiziksel eksikliklerin giderilmesine de yardımcı oldu. Köy halkının da eşlik ettiği etkinlikte gün boyunca çocuklarla zaman geçiren öğrenciler, miniklerle piknik yaparak geleceğe dair birlikte hayaller kurdu.

Kadriye Kemal Gürel İlkokulu’nda gerçekleşen çalışmada da öğrenciler, hazırladıkları dramalar eşliğinde hijyen ve sağlık sunumları yaptı. Çalışmada minik öğrencilere yapılan sunumların içeriğine uygun olarak diş macunu ve diş fırçası hediye edildi. 3. ve 4. sınıf öğrencilerini kapsayan etkinlik, okul yönetimiyle yeniden farklı projelerde birlikte olma dileklerinde bulunulmasıyla sona erdi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here