Vali Yazıcı: Turizmi ele ele ileriye taşımalıyız

0
4

Turizm Haftası’nda sektör temsilcilerini kabul eden Vali Ersin Yazıcı, kültür, tarih, termal ve sağlık turizmi açısından çok önemli bir konumda bulunan Balıkesir’in turizm potansiyelinin daha ileriye götürülmesi için el ele verilerek gayret sarf edilmesi gerektiğini söyledi.

‘Turizm Haftası’ nedeniyle İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı ile sektör temsilcileri Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti. Ziyarette, İl Kültür ve Turizm Müdürü Çaltı, Vali Yazıcı’ya Turizm Haftası etkinlikleri hakkında bilgi verdi. Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir’de turizmin her çeşidinden yararlanmanın mümkün olduğunu ifade etti. Yazıcı, bütün kurum ve kuruluşların, işbirliği içinde çalışarak şehrin turizm kapasitesini arttırması gerektiğini söyledi.

“TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ DESTİNASYONLARINDAN BİRİSİ”

Doğal güzelliği ve tarihi zenginliğiyle Balıkesir’in dünyanın en ayrıcalıklı turizm merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Turizm, hem dünyada hem Türkiye’de ve dolayısıyla Balıkesir’de de yükselen bir sektör. Şimdiye kadar değişik vesilelerle Balıkesir’de tarım ve turizm potansiyeli olan sektörler olduğunu hep vurguladık. Turizmin, dünyada hızla gelişen sektörlerin başında gelmekte olduğu ve çok boyutlu etki alanlarıyla şehirlerin gelişiminde de önemli rol oynadığını dikkatle takip ediyoruz.

Balıkesir, gerçekten turizm açısından ülkemizin en önemli destinasyonlarından birisi. Hem kültür, hem tarih, hem termal ve sağlık turizmi açısından çok önemli bir konumda bulunuyor. Hep birlikte bölgemizin turizm potansiyelini daha ileriye götürülmesi için gayret sarf etmek zorundayız. Biz biliyoruz ki Balıkesir’de ciddi bir turizm potansiyeli var” dedi.

22 Nisan tarihine kadar kutlanacak olan Turizm Haftası kutlamaları kapsamında turizm gezileri, konferanslar, yemek yarışması, paneller, bilgilendirme toplantıları ve sergi gibi etkinlikler düzenlenecek. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here