Vekilleri konuk ettiler

0
5

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan Balıkesir Milletvekilleri Ensar Aytekin ile Yavuz Subaşı, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret ederek, mesleki dayanışma mesajı verdi. Ziyarette oda başkanı Metin Yalçın, Aytekin ve Subaşı, ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Milletvekilleri mesleki sorunlarda ortak hareket edeceklerini dile getirdi.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ile Ak Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı (SMMMO) ziyaret ederek, mesleki dayanışma mesajı verdi.

Ziyarette Oda Başkanı Metin Yalçın, oda çalışmaları hakkında milletvekillerine bilgi verirken, Ak Parti Milletvekili Subaşı, mesleğin her geçen gün zorlaştığını söyledi.

Yalçın, konuşmasında muhasebeci olmanın 10 yıllık bir eğitimden sonra olduğuna dikkat çekerek, “Muhasebeci olmak, doktor olmaktan zor” dedi. Ak Parti Milletvekili Subaşı da; Balıkesir’in çok geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu belirterek, “30 milletvekili olsa Balıkesir’e ancak yeter” dedi.

“MESLEKİ TALEPLERİMİZ VAR”

Balıkesir’e ve mesleğe katkı sağlamaya hazır olduklarını dile getiren Subaşı, Ak Parti olarak 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için şimdiden çalışmaya başladıklarını söyledi.

Subaşı ve Aytekin, ortak sorunlarda birlikte hareket edeceklerini belirtti. Öncelikli mesleki sorunlarının olduğunu ifade eden Başkan Yalçın, “Mesleki taleplerimiz var. Türkiye Büyük Millet Meclisindeki meslek mensuplarımızın diyalog içinde olmalarını, ortaklaşa mücadele etmelerini istiyoruz” diye konuştu.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, meslek mensuplarının inanılmaz bir iş yükünün olduğunu söyledi.

“VERGİ OLAN HER YERDE SMMMO OLMALI”

SMMMO Başkanı Metin Yalçın, Türkiye’de meslek örgütü olarak tüm bireylere değdiklerini, muhasebecilerin uzman bir kitle olduğunu belirtti. İçinde vergi olan her şeyin içinde SMMM’lerin olması gerektiğini savunan Yalçın, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli olan bazı kişilerin Sosyal Güvenlik Danışmanı gibi çalıştığını, bunun da sorun yarattığını vurguladı.

“VERGİ KALİTESİNİ ARTTIRMA ÖNEMLİ”

Yalçın, konuşmasında vergi kalitesinin arttırılmasının çok önemli olduğunu vurguladı. Aytekin, Subaşı ile meslek mensubu olduklarını belirterek, “İktidar ve muhalefetin aynı sesi çıkarması önemli” dedi.

“TÜRK VATANDAŞLARI DOLAR KULLANMASIN”

Başkan Yalçın, dövizde yaşanan gelişmelerin can sıkıcı olduğunu, dolar bozdurma kampanyalarının düzenlendiğini belirtti. Birilerinin bir döviz bürosundan 5 dolar alarak, başka bir döviz bürosunda bozdurduğunu anlatan Yalçın, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın boykot çağrısı önemli. Gün yapanların dolar almaması lazım. Türk vatandaşları dolar kullanmasın” diye konuştu.

Yalçın, yaptırım anlamında döviz bürolarının kapatılabileceğini, döviz bürolarının 5.50 liraya aldığı doları 7.10 liraya sattığını öne sürdü Türk vatandaşı, döviz kullanmasın mesajı verdi.

Yalçın, milli mutabakatın önemli olduğunu ifade etti, yaşanan gelişmelere ekonominin OHAL’i denilebileceğini söyledi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı da; 24 Haziran seçimlerinden sonra ABD ve AB ülkelerinin bazılarının ‘Diktatör kazandı’ diye yazdığını belirterek, Papaz olayında yaşanan gelişmelere dikkat çekerek, “Türkiye’de hukuk sistemi var. Laf söylemeye hakları yok. Dışarıya karşı sırt sırta verirsek bize kimse bir şey yapamaz. Bu ABD’nin, çöküşünün başlangıcı” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here