17 Eylül’de çalışmalar sürüyor

0
43

TFF 1. Lig 2020-2021 Sezonu’na Ümraniyespor deplasmanında 2-1’lik yenilgiyle başlayan Bandırmaspor’un iç saha maçlarını oynayacağı Bandırma 17 Eylül Stadı, Cumartesi günü oynanacak Akhisarspor karşılaşmasına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Bandırma 17 Eylül Stadı’nın tadilat ve yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Süleyman Şahin, “Bakım ve onarım çalışmaları kapsamında yenilenen stat, sporcularımızın daha verimli çalışmaları için hızlı şekilde tamamlanacak. Artan spor yatırımlarıyla birlikte önümüzdeki yıllarda ulusal ve uluslararası birçok spor organizasyonuna ev sahipliği yapabilmesini ve Bandırma’nın sportif altyapıya sahip olmasını çok önemsiyorum. Bu tesislerde yetişecek evlatlarımızın, ülkemiz ve şehrimizin adını ulusal ve uluslararası arenada en iyi şekilde duyuracaklarına inanıyorum” dedi.

Stadyumun yeni sezona hızlı ve titiz bir şekilde hazırlandığını ifade eden Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise; “Şehrimizin değerlerinden Bandırmaspor’un müsabakalarını oynadığı 17 Eylül Stadı’nı en uygun şartlarda iyileştirmek için gerekli çabayı gösteriyoruz. Hedefimiz; stadyumu çok daha iyi hale getirerek, görüntüsünü değiştirmek, müsabakalar olmadığı süre içerisinde de stadyumu sürekli kullanılabilir halde tutmak ve insanlarımızın istifadesine sunmak. Hem vatandaşlarımız sporlarını yapsınlar hem de sevgili sporcularımız antrenmanlarını daha iyi ortamda yaparak yeteneklerini daha iyi geliştirsinler istiyoruz. Yakın zamanda atletizm başta olmak üzere birçok branşta sporcu sayılarımızın ve başarılı sporcularımızın sayısının artacağına yürekten inanıyorum. Bunların yanında tabi ki keyifle izleyeceğimiz Bandırmaspor maçlarında iyi bir ev sahipliği yapmak istiyoruz. TFF 1. Lig’de yeni sahada kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Bandırma 17 Eylül Stadyumundaki eksikliklerin bir kısmı giderilirken bakım ve onarım çalışmaları sürüyor. Statta bulunan ve deforme olan koltukların büyük bir kısmı değiştirildi. Tribünlerin çatı kısmında değişim yapılırken drenaj sistemiyle ilgili olarak da bakımlar sürüyor. İç mekan alanları, yürüyüş parkuru, altyapı çalışmaları, zemin ve sulama sistemleri elden geçirilerek bakımları tamamlanıyor. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here