“19 Haziran’da başlayabilir”

0
38

Türkiye Futbol Federasyonu’nun liglerin 12 Haziran’da başlatılması kararını açıklamasının değerlendiren TFF 1. Lig ekiplerinden Ekol Hastanesi Balıkesirspor Teknik Sorumlusu Yusuf Şimşek, ligin 12 Haziran yerine 19 Haziran’da başlatılmasını önerdi.

Kırmızı-beyazlı ekibin teknik patronu Yusuf Şimşek, yaptığı açıklamada, takımdaki tüm oyuncuların koronavirüs testi yapıldıktan sonra 11 Mayıs’ta antrenmanlara başlayacaklarını söyledi. Oyunculara dörderli gruplar halinde idman yaptıracaklarını anlatan Şimşek, ilk 10 gün topsuz çalışacaklarını bildirdi.

Salgını ciddiye alarak gerekli tüm tedbirleri alacaklarını belirten Yusuf Şimşek, “Yabancı oyuncularımız kulüpte, bireysel antrenman yapıyor. Onlarla ilgili bir problemimiz olmayacak. Süper Lig belirtilen tarihte başlayabilir. TFF 1. Lig tarih olarak biraz daha geç başlayabilir. 12 Haziran’da değil de 19 Haziran’da başlayabilir. Bu da ülkemizdeki salgınla mücadeledeki süreci daha iyi görmemizi sağlar. Bunun fikstürde bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum. İlerleyen süreçte haftada iki maç oynayıp lig bitirilebilir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here