2.Gündoğan ve Dinkçiler’e Millet Kıraathanesi geliyor

0
94

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, devam eden projelerini ve önümüzdeki süreçte yapacakları çalışmaları anlattı. Başkan Avcı, Plevne Mahallesi’nde devam eden Kapalı Pazar yeri inşaatını 2021’de bitirip açacaklarını, 2. Gündoğan ve Dinkçiler Mahallelerine de iki Millet Kıraathanesi kazandıracaklarını söyledi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ilçede yapımı süren projelerin son durumunu ve yeni yapacakları çalışmaları HABERCİ’ye anlattı. Belediye’de 2018 yılı başı itibariyle Proje Etüt Birimi kurduklarını ve bu ekip ile birlikte önümüzdeki süreçte planlayacakları projelerin çalışmalarına başladıklarını söyleyen Avcı, “Önümüzdeki süreçte de gelir artırıcı çalışmalar için yeni bir ekip kurarak, kurumlarla köprü vazifesini ve bakanlıklardan destek alınmasını kolaylaştırmak istiyoruz. Bu çalışmayı da tamamlayınca önümüzdeki süreçte daha verimli çalışmaları hayata geçireceğimize inanıyorum” dedi.

PLEVNE KAPALI PAZAR YERİ 2021’DE AÇILACAK

Plevne Kapalı Pazar Yeri inşaatının devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Plevne Kapalı Pazar Yeri 4 bin metrekareden büyük bir alan. Kolonlar bitti, kenar perde yapımı devam ediyor, yılsonuna kadar üstünün betonunu atacağız. Pazar yerindeki dükkanların pazarlamasını yaparak geri kalan kısmını da 2021’de bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

ALGEM binasının inşaatının da devam etiğini hatırlatan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “ALGEM inşaatında dış cephe çalışması sürüyor.  ALGEM binamızın inşaatını da 2020’de belirli bir noktaya getirip 2021’in ilk yarısında açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

2.GÜNDOĞAN VE DİNKÇİLER’E İKİ YENİ MİLLET KIRAATHANESİ

Altıeylül’e iki yeni Millet Kıraathanesi kazandırmak için çalışmaların devam ettiğini bildiren Avcı, konuşmasına şöyle devam etti: “Birincisi 2. Gündoğan Mahallemizdeki Cuma pazarının yanına yaptığımız kabası biten Sultan Alpaslan Kültür Evi. Sultan Alpaslan Kültür Evi’nin bodrumunda tekvando ve judo için spor salonu, üst katında kafeterya ve kuaför hizmetleri alanı, diğer katlarda da kütüphane ve 4-6 yaş Kur’an Kursu olacak şekilde bin 300 metrekare olan inşaat alanımız var 2020’de açılışını yapacağız.

Dinkçiler Mahallemizde Baruthane dediğimiz eski bir bina var orayı Millet Kıraathanesine dönüştüreceğiz. 350 metrekare bir yer üstü kütüphane altı kafeterya olacak. Yanında park var orayı da Millet Kıraathanesine dahil edeceğiz 12-13 dönümlük alan olacak. 2-3 ay içinde inşaata başlayıp 2020’nin ilk yarısında açacağız ve Dinkçiler Mahallesi’ne değer katacak bir çalışma olacak. Sütlüce ve Yıldız Mahallelerine de belirlediğimiz yerlerde 2020’de Millet Kıraathaneleri yapmak hedeflerimiz arasında.

SÜTLÜCE VE GÜMÜŞÇEŞMEYE HALI SAHA

Sütlüce ile Gümüşçeşme veya 1. Gündoğan’da iki halı sahayı vatandaşlarımıza kazandıracağız. Hatice Fahriye Eğinloğlu Okulu ile Konakpınar Okulunun bahçesine de halı saha sözümüz vardı onları da 5-6 ayda yapacağız. 2024’e kadar Hasan Basri Çantay Mahallemize Hasan Basri Çantay’ın adını yaşatacak bir kütüphane yapmak istiyoruz. Bununla ilgili Hasan Basri Çantay Mahallesi’nde birkaç yer tespit ettik ama bunlar ne kadar mantıklı çalışma yapıyoruz bu yerler uygun bulunmazsa yine Hasan Basri Çantay’ın adına yakışır merkez mahallelerden birine kütüphane yapmayı planlıyoruz.

75.Yıl Parkı ile ilgili 2020’de planlama yapacağız, vatandaşlarımıza anket olarak sunacağız, vatandaşımız isterse 75. Yıl Parkı ile ilgili çalışma yapmak istiyoruz. Diş Hastanesi’nin yanında Çevre Yolu’nda 32 dönümlük alan var 12 dönümü hisseli 20 dönümü temiz yer. Bu iki yer ile ilgili daha önce de çalışma yapılmış ama uygulanabilirliğinde sıkıntı vardı. Biz yeniden çalışma başlatarak 2024’e kadar planlarımız arasına aldık. Gazi Mustafa Kemal Yaşam Kompleksini önümüzdeki günlerde bitireceğiz. Kırsal mahallelerde halı saha yapmaktan ziyade o mahallelerdeki sahaları revize edeceğiz.”

HASAN CAN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE SIKINTI AŞILACAK

Hasan Can Kültür Merkezi projesinde müteahhit firmanın Ümraniye Belediyesi ile anlaşmazlığından dolayı sıkıntı yaşadıklarını kaydeden Başkan Hasan Avcı, “Ümraniye Belediyesi ile işi sonlandırmak için görüşmelerimiz devam ediyor. Şu an Ümraniye Belediyesi ile işi sonuçlandıramadığımız için inşaat sahipsiz konumda. Özeleştiri yaparak konunun bilincinde olduğumuzu söylemek istiyorum. Müteahhit firma işi aldıktan sonra fiyat farklarından dolayı işi götüremeyeceğim diyerek Ümraniye Belediyesi ile işi feshetme noktasına getirdi.

Ümraniye Belediyesi de bazı taahhütlerini yerine getiremediği için sözleşmeyi feshetmedi. Sözleşme feshi olmadığı için de inşaat ortada kaldı. Ümraniye’nin yeni belediye başkanıyla iki kez görüştük o da kendi ekibine çalışma yapılması için talimat verdi gerekirse bir kez daha Ümraniye Belediyesi’ne gideceğiz, bu konuda Yavuz Subaşı vekilimiz de bize destek veriyor sağ olsun. İnşallah bu sorunu çözeceğiz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here