48 kişi birden organ bağışladı

0
595

ÖZEL HABER – BAFAD tarafından düzenlenen halk oyunları kursuna katılan 48 kişi gönüllü olarak organ bağışında bulunarak bir ilki gerçekleştirdi.

Balıkesir Folklor Araştırma ve Turizm Derneği (BAFAD) 1999 yılında bir grup arkadaşın girişimiyle kuruldu. Kurulduğu günden bu yana Balıkesir’in sosyal, kültürel yaşamına derlediği oyunlar ve giysilerle büyük katkı sağladı. 1999 yılından bu yana da her yaş grubuna yönelik halk oyunları kursu, özellikle zeybek kursu düzenleyerek binlerce kişiye halk oyunlarını sevdirdi ve öğretti.

Halen Mehmet Ali Çiçek tarafından yediden yetmişe herkese Harmandalı başta olmak üzere zeybek kursları verilmeye devam ediliyor. Halk oyunları kursiyerleri eğitmenlerinin doktor olması nedeniyle de geçtiğimiz günlerde bir kampanyaya dahil olarak organ bağışı yaptı. Devlet Hastanesi organ bağışı biriminin ziyareti ve sunumuyla BAFAD üyeleri yoğun bir şekilde organ bağışında bulundu.

48 KİŞİ ORGAN BAĞIŞI YAPTI 

Derneğin halk oyunları eğitmeni olan Doktor Mehmet Ali Çiçek, Devlet Hastanesi organ bağış biriminden gelen talebi kursiyerlere ilettiğini ve çok olumlu yaklaşımlar alınca toplu organ bağışında bulunma kararı aldıklarını söyledi.

Çiçek, “Kursiyerlerimiz organ bağış görevlilerinin yaptığı bilgilendirmenin ardından organ bağışında bulunmayı kabul etti. 48 arkadaşımız ile birlikte organ bağışında bulunduk. Hayat kurtaracak olmak kadar güzel bir duygu yok. Tüm vatandaşlarımızı organlarını bağışlayarak öldükten sonra organ bekleyen vatandaşlara can vermeye çağırıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here