Acil açıldı, sevkler bitecek

0
63

Balıkesir’de uzun yıllardır eksikliği hissedilen ve kısa bir süre önce açılan  Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Acil Servisi ve Yoğun Bakım Ünitesi için dün tören yapıldı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Acil Servis ve Yoğun Bakım Ünitesi’nin hizmete girmesiyle Atatürk ve Balıkesir Devlet Hastaneleri’nden 3. basamak sağlık hizmeti almak için hastaların İzmir ve Bursa’ya sevklerinin sona ereceğini söyledi.

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde 10 yıldır eksikliği hissedilen ve 1 Şubat’ta hizmete açılan Acil Servis ve Yoğun Bakım Ünitesi’nin resmi açılış töreni dün yapıldı.

Vali Ersin Yazıcı, Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Pakize Mutlu Aydemir, CHP Milletvekili Fikret Şahin, Onyedi Eylül Üniverisitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Hasan Avcı, daire müdürleri ve öğretim üyeleri katıldı.

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ve Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Engin Ulusal’dan Acil Servis ve Yoğun Bakım Ünitesi hakkında bilgi aldı.

10 HEKİM GÖREV YAPIYOR

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, “Tıp Fakültemizin Acil Servisini 1 Şubat’ta açmıştık. Acil servis ile birlikte Yoğun Bakım Ünitemizde de hasta kabulüne başladık. Acilde 6 hekim, 4 pratisyen hekimimiz ve yardımcı destek personelimiz var. Şuan da yeteri sayıda acilde hekimimiz çalışıyor. Acilin açılması bizim için çok önemli bir konuydu ve büyük bir eksiklikti. Bu eksikliği ortadan kaldırdık. Şehir merkezinde bir vaka olsa 112 elbette onu buraya getirmeyecek ama Acilimizin açılması ile birlikte Atatürk  ve Balıkesir Devlet Hastanelerinde sağlık hizmeti alan hastalar 3. Basamak bir sağlık hizmeti almak istediklerinde, üniversiteye sevki gerektiğinde Bursa Uludağ, İzmir Ege ve 9 Eylül Üniversite hastanelerine gidiyordu. Biz bu Acil Servisi açarak hasta kabulü ile birlikte il dışına hasta sevklerini de en aza indirmiş olacağız. Acil Servisin açılışında büyük emekleri ve destekleri olan Valimiz Ersin Yazıcı’ya, milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“ARAŞTIRMA HASTANEMİZ DE BÜYÜYECEK”

Vali Ersin Yazıcı da; Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin Acil Servisi’nin açılmasında bütün personelin gönülleri ile  işe başladıklarını söyledi.

Yazıcı, “Buna karar vermek için önce gönlümüzü vermemiz lazım. Hem başhekimimiz hem de rektörümüz bu işe çok istekliydi. Bizde destek olmaya çalıştık. Kurumlar bir ve beraber oldu mu güzel sonuçlar çıkacak. İnanıyoruz ki biz çok daha iyi ve çok daha büyük bir sonuca doğru ilerleyeceğiz. Siyasetçilerimiz de hastanemizi çok önemsiyor ve sonuna kadar destek oluyorlar. İnşallah hastanemizde kısa sürede büyüyecek. Balıkesir’e her anlamda yakışır bir hastaneye dönüşecek” dedi.

Vali Yazıcı ve protokol üyeleri Acil Servisi gezerek Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ve Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Engin Ulusal’dan bilgi aldı. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here