ADD, gazileri kutladı

0
51

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Balıkesir Şubesi tarafından ‘Gaziler Günü’ nedeniyle açıklama yapıldı. ADD Şube Başkanı İlhan Öner, imzalı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Başkomutan Mustafa Kemal komutasında,  Türk Ordusu, Sakarya savaşını kazandıktan sonra 19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük millet Meclisi, bu eşsiz zafer anısına Mustafa Kemal’e ‘Mareşallik’ rütbesi ile ‘Gazilik’ unvanı verdi. 19 Eylül’ler Çanakkale’de, Kore’de, Kıbrıs’ta savaşan ve Türkiye Cumhuriyetinin rejimi, ulusun bölünmezliği, vatanın bütünlüğü uğruna mücadele eden asker, polis ve sivil tüm malul ve gazilerin onur günüdür. 19 Eylül’ler, bu aziz vatana canını, kanını adayan kahramanların günüdür. Gazilerimiz bu toprakları vatan, bu topraklarda yaşayanları ulus yapanlardır. Onlar, kanından, canından vazgeçip, vatanından ve ulusundan vazgeçmeyenlerdir.

Gazilik; Türk vatanseverliğinin, yaşayan destanıdır. Gaziler de bu destanı yazanlardır. Yaşadığımız coğrafya ve ülkemiz dün olduğu gibi bugün de iç ve dış düşmanların tehdidi altındadır. Ancak iyi bilinmelidir ki, dün olduğu gibi bugün de Türk Halkı ve onun içinden doğan Türk Ordusu her türlü tehdidi püskürtecek ve Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatma kararındadır. Gaziler gününü kutluyor, başta değişmez Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi, aramızdan ayrılan gazilerimizi saygıyla anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz.” Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here