Aidatlara 6 ay erteleme

0
48

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, oda ve borsalara ödenecek yıllık ve munzam aidatlarının Ekim ayına ertelendiğini açıkladı. Kula, oda üyelerinden yaşadıkları sorunları da kendilerine iletmesini rica etti.

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, oda ve borsalara ödenecek yıllık ve munzam aidatlarının Ekim ayına ertelendiğini açıkladı.

Kula “Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun kararları sonucunda piyasalarda ekonomik bir daralmanın yaşanması kaçınılmazdır. Daralma giderilmesi ve üyelerimizin mağduriyeti göz önüne alınarak, üyelerimizin oda ve borsalara ödeyeceği yıllık ve munzam aidatlarının ilk taksitlerinin, 2. taksit ile birleştirilmesi konusunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ticaret Bakanlığı nezdinde girişimde bulunulmuştur. Bu girişim neticesinde, oda ve borsa üyelerinin üzerinde oluşacak olumsuz ekonomik etkilerin azaltılması amacıyla, üyelerin Oda ve Borsalara Haziran ayında ödemesi gereken yıllık ve munzam aidatların 1. taksitinin ödeme sürelerinin herhangi bir gecikme zammı/faizi tahakkuk ettirilmeksizin uzatılarak, 2. taksitle beraber Ekim ayında ödenmesi uygun bulunmuştur. Ayrıca, Üyelerimizin bu zorlu zamanlarda karşılaştıkları sorunlara çözüm bulabilmek amacıyla, Kovid-19 Salgını sürecinde yaşadıkları sorunları üst kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ileterek çözüm bulmaya çalışıyoruz. Üyelerimizden ricamız sektörleri ve işleri ile ilgili yaşadıkları sorunları 10.00-17.00 saatleri arasında Odamızın 444 9 286 numaralı telefonuna bildirmeleridir. Bize ulaşan talepleri hiç vakit kaybetmeden Birliğimize ileterek çözüm arayışlarımıza devam edeceğiz. Bu süreci inşallah birlikte aşacağız” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here