Aile Hekimleri makama çıktı

0
107

Balıkesir Aile Hekimleri Derneği Başkanı Fevzi Turgut ve yeni yönetim kurulu üyeleri, Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti. Vali Yazıcı, dernek yöneticileri ile bir süre sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Dernek Başkanı Fevzi Turgut, Balıkesir’deki derneğin Türkiye’de aile hekimliği sistemine geçildikten sonra 2010 yılında kurulduğunu, il genelinde hizmet veren 211 aile hekiminin derneklerine üye olduğunu bildirdi.

“ÇABA SARF ETMELİYİZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Yazıcı ise; “Aile hekimlerimizin böyle bir dernek altında organize olmaları, sivil toplum örgütü meydana getirmeleri de sistemin geleceği açısından önemlidir. Çünkü orda ortak sorunlar ve çözüm önerileri konuşulacaktır. Hekimlerimiz bir dayanışma içerisine gireceklerdir. Vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alması için çaba sarf etmeliyiz. Balıkesir’de de aile hekimlerinin iyi niyetle ve üstlerindeki sorumluluğu bilerek, özveriyle çalıştığına inanıyorum” dedi.

“HER ŞARTTA VE HER KOŞULDA”

Türkiye’de sağlık alanında önemli reformlar yapıldığını ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Ülkemizde son dönemlerde sağlık alanında çok önemli reform ve dönüşümler gerçekleştirilmiştir. Kaliteli bir sağlık sistemi, sağlıklı bir toplumun da birinci şartıdır. Ülkemiz, birçok alanda olduğu gibi sağlık hizmetleri alanında da önemli başarılarla gündeme gelmekte, sağlık sektöründe yaşanan gelişmeler, hayata geçirilen önemli projeler son derece sevindiricidir. Hayat devam ettikçe, tıp insanoğlunun en önde gelen uğraş alanlarından biri olmaya devam edecektir. Her şartta ve her koşulda hizmet vermek için canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here