Yayınlanma Tarihi :

Yük vagonu raydan çıktı

OLAYDA HERHANGİ BİR CAN KAYBININ OLMAMASI SEVİNÇ OLUŞTURURKEN, TREN YOLCULARI İSE YİNE MAĞDUR OLDU. TREN VAGONUNUN DRAY OLMASI SONUCUNDA, TREN SEFERLERİNDE DE AKSAMA OLDU. İSTANBUL HALKALI’DAN UZUNKÖPRÜ’YE GİTMEK İÇİN TRENLE ÇERKEZKÖY’E GELEN YOLCULAR BURADAN OTOBÜSLERLE UZUNKÖPRÜ’YE GÖNDERİLİRKEN, EDİRNE’DEN İSTANBUL’A GİTMEK İÇİN YOLA ÇIKAN VATANDAŞLAR DA ÇORLU’DAN ÇERKEZKÖY’E GETİRİLEREK EK OTOBÜS SEFERLERİYLE İSTANBUL’A GÖNDERİLDİLER

Yük vagonu raydan çıktı

Tekirdağ Çerkezköy Tren Garında, yük treni manevra yaptığı esnada raydan çıktı. Olaydan sonra Edirne ve İstanbul yönündeki tren seferlerinde aksama oldu. Tren yolcuları Çerkezköy’den ve Çorlu’dan otobüslerle gitmek istedikleri yerlere gönderildi.

Çerkezköy Tren Garı’nda sabah 10.00 sularında meydana olayda yürekler ağza geldi. TCDD’ye ait DE-24199 numaralı lokomotifin boş vagonları manevra yaptığı esnada vagon raydan çıktı. Raydan çıkan vagon tren yolunu kullanılamaz hale getirdi.

Olayda herhangi bir can kaybının olmaması sevinç oluştururken, tren seferlerinde de aksama oldu. İstanbul Halkalı’dan Uzunköprü’ye gitmek için trenle Çerkezköy’e gelen yolcular buradan otobüslerle Uzunköprü’ye gönderilirken, Edirne’den İstanbul’a gitmek için yola çıkan vatandaşlar da Çorlu’dan Çerkezköy’e getirilerek ek otobüs seferleriyle İstanbul’a gönderildiler.

Sabah saatlerinden itibaren yaklaşık 600 yolcunun bu şekilde nakil edildiği bilgisine ulaşıldı.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

YORUM YAP